Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Zarzuty korupcyjne w Elektrowni Dolna Odra

Autor:  PAP/rs  |  13-02-2018 17:46
Trzy osoby zostały zatrzymane i usłyszały zarzuty w sprawie dotyczącej korupcji przy remontach i modernizacji w Zespole Elektrowni Dolna Odra. Jeden z podejrzanych trafił do aresztu tymczasowego – poinformowała Prokuratura Regionalna w Szczecinie.

Na początku lutego funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali w tej sprawie trzy osoby: Jana S., Wojciecha O. i Ryszarda M.

Trzy osoby zostały zatrzymane i usłyszały zarzuty w sprawie dotyczącej korupcji przy remontach i modernizacji w Zespole Elektrowni Dolna Odra.
Fot. mat. pras. PGE GiEK

Z komunikatu prokuratury wynika, że mężczyźni usłyszeli zarzuty powoływania się na wpływy w instytucji państwowej oraz udzielania i przyjmowania łapówek w zamian za pośrednictwo w załatwieniu sprawy w Komisji Kwalifikacyjnej przy Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczypospolitej Polskiej. Mieli także podżegać do poświadczenia nieprawdy w dokumentach urzędowych i sami poświadczać w nich nieprawdę. Są też podejrzani o podżeganie świadków do składania fałszywych zeznań.

Jan S. został tymczasowo aresztowany. Podejrzanym grozi kara do 8 lat więzienia.

W grudniu 2016 r. funkcjonariusze CBA zatrzymali pięć osób: kierownika nadzoru i trzech inspektorów z Elektrowni Dolna Odra w Nowym Czarnowie oraz biznesmena. Zatrzymani usłyszeli zarzuty nadużycia uprawnień, niedopełnienia obowiązków, fałszowania dokumentów i korupcji menadżerskiej.

Śledztwo prowadzone przez szczecińską Delegaturę CBA wraz z Prokuraturą Regionalną w Szczecinie od kwietnia 2016 r. dotyczy przyjmowania łapówek przez osoby zatrudnione w PGE GiEK SA Oddział Zespół Elektrowni Dolna Odra w Nowym Czarnowie przy remontach i modernizacji infrastruktury Zespołu Elektrowni Dolna Odra.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018