Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

ArcelorMittal chce kupić indyjskiego producenta stali

Autor:  wnp.pl (PIM)  |  14-02-2018 05:57  |  aktualizacja: 14-02-2018 05:54
ArcelorMittal od jakiegoś czasu starał się o rozpoczęcie produkcji stali także w Indiach. Jest szansa, że to się uda – firma chce przejąć tamtejszego producenta, który wpadł w tarapaty.

Należąca do ArcelorMittal spółka ArcelorMittal India Private Limited złożyła ofertę przejęcia firmy Essar Steel India Limited, które jest w stanie upadłości. Oferta zawiera m.in. plan poprawy efektywności i rentowności zadłużonej Essar Steel. Lakshmi N. Mittal stwierdził, że dla ArcelorMittal to atrakcyjna możliwość wejścia na szybko rosnący indyjski rynek. Dla Essar Steel to m.in. dostęp do technicznej wiedzy i doświadczeń największej na świecie firmy produkującej stal.

Główne zakłady Essar Steel w indyjskim stanie Gujarat.
Fot. Materiały prasowe

- To działanie zgodne ze strategią grupy polegającą na selektywnym inwestowaniu w atrakcyjne projekty, w celu zmaksymalizować długoterminowej wartość dla akcjonariuszy. Oczekuje się, że w ciągu następnej dekady Indie będą najszybciej rozwijającą się gospodarką świata, wraz z rozwojem gospodarki będzie zwiększało się także zużycie stali – powiedział Aditya Mittal, dyrektor finansowy i dyrektor generalny Grupy ArcelorMittal Europe.

Czytaj także: ArcelorMittal inwestuje w Krzywym Rogu

Essar Steel to metalurgiczna część przemysłowej grupy Essar. Główny zakład produkcyjny znajduje się w miejscowości Hazira w stanie Gujarat. Jego nominalna moc przerobowa w zakresie stali surowej wynosi 9,6 miliona ton rocznie, obecnie jednak maksymalny osiągalny poziom produkcji stali surowej wynosi 6,1 miliona ton rocznie, ze względu na wąskie gardła w procesie produkcji i linii odlewania stali.

Huta dysponuje m.in. własną elektrownią, portem mogącym wyekspediować 30 mln ton ładunków rocznie, walcownią blach o mocy 1,5 mln ton rocznie i zakładem produkcji rur o zdolności 0,6 mln ton rocznie.

Czytaj także: ArcelorMittal inwestuje 120 mln zł w dawną hutę Cedler

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018