Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Waymo z grupy Alphabet rozpoczyna testy autonomicznych ciężarówek

Autor:  PAP/rs  |  09-03-2018 20:06
Należąca do Alphabetu spółka Waymo w przyszłym tygodniu rozpocznie na drogach południowo-wschodniego amerykańskiego stanu Georgia testy samojezdnych ciężarówek z naczepami - podała w piątek agencja AP.
Należąca do Alphabetu spółka Waymo w przyszłym tygodniu rozpocznie testy samojezdnych ciężarówek.
Fot. mat. pras.

Pojazdy będą poruszały się po drogach publicznych w okolicy Atlanty, stolicy stanu, dostarczając szafy serwerowe i inne towary przeznaczone dla centrów danych Google. Działanie samojezdnych ciężarówek będą nadzorowali ludzcy kierowcy awaryjni. Waymo nie ujawnia liczby testowanych pojazdów, jednak zapewnia, że są wyposażone w identyczne czujniki i technologię, co autonomiczne miniwany, które od października jeżdżą po ulicach obszaru metropolitalnego Phoenix w stanie Arizona.

Podobny krok ogłosiła we wtorek konkurująca z Waymo spółka Uber, której autonomiczne ciężarówki wyjechały na drogi stanu Arizona i rozpoczęły świadczenie usług logistycznych za pomocą aplikacji Uber Freight. Wcześniej pod koniec 2017 roku testy floty samojezdnej w logistyce rozpoczął start-up Embark, który przewozi lodówki pomiędzy Południową Kalifornią i Teksasem.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019