Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Wsparcie BGK dla Ursusa Bus

Autor:  PAP/rs  |  13-03-2018 11:04
Bank Gospodarstwa Krajowego udzielił wsparcia finansowego Ursus Bus w zakresie bieżącej działalności spółki, czyli produkcji autobusów - poinformowała spółka w komunikacie. Łączna wartość umowy kredytowej to 108 milionów złotych.

- Pozyskane w ten sposób środki w kwocie 108 milionów złotych zostaną przeznaczone na potrzeby realizacji pięciu kontraktów - wygranych przetargów przez Ursus Bus oraz Konsorcjum Ursus Bus na dostawy autobusów do Zielonej Góry, Szczecinka, Katowic i Lublina. Spłata kapitału w ramach umów kredytowych będzie następować ze środków otrzymanych za dostawy autobusów, w terminie do dnia 31 marca 2019 roku - głosi komunikat.

Pozyskane środki zostaną przeznaczone na potrzeby realizacji pięciu kontraktów - wygranych przetargów przez Ursus Bus.
Fot. mat. pras. Ursus

Komunikat cytuje wypowiedź prezesa zarządu Ursus SA Konrada Zarajczyka, że "nawiązana współpraca zapewni stabilizację ambitnym planom spółki i wpłynie korzystnie na rozwój elektromobilności i podniesienie jakości życia w miastach".

W 2017 roku spółka Ursus Bus zebrała zamówienia na 100 pojazdów (85 autobusów i 15 trolejbusów) dla sześciu różnych miast: Szczecinka, Katowic, Zielonej Góry, Lublina, Środy Śląskiej i Łomianek. Aktualna wartość zamówień na 2018 rok na dostawę elektrycznych autobusów przekroczyła już 180 milionów złotych, stanowiąc ponad 20 proc. udziału w przychodach całej Grupy.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018