Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Szef Arval Polska został wybrany na nowego prezesa PZWLP

Autor:  wnp.pl (ICH)  |  13-03-2018 13:49  |  aktualizacja: 13-03-2018 14:39
Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP) wybrał nowe władze. Na czele PZWLP stanął Grzegorz Szymański, który na co dzień jest prezesem Arval Polska, a wchodzi w skład władz związku od maja 2015 r., pełniąc do tej pory funkcję członka zarządu PZWLP. W 2017 r. członkowie organizacji nabyli na potrzeby oferowanych usług 114,5 tys. nowych aut osobowych.

Władze PZWLP na kolejną dwuletnią kadencję zostały wybrane podczas walnego zebrania organizacji.

Objęcie funkcji prezesa zarządu PZWLP jest dla mnie nie tylko ciekawym i ambitnym wyzwaniem w karierze zawodowej, ale również zaszczytem- powiedział Grzegorz Szymański, nowy prezes PZWLP
Fot. mat. pras.

W pięcioosobowym zarządzie, obok Grzegorza Szymańskiego obejmującego stanowisko prezesa, znalazł się ponownie Sławomir Wontrucki, prezes LeasePlan Polska, który przez ostatnie 2 lata pełnił funkcję szefa związku, a w rozpoczynającej się kadencji będzie członkiem zarządu.

Czytaj także: Nadal sprowadza się do Polski olbrzymie ilości używanych samochodów

Swoją pracę we władzach organizacji, ponownie obejmując stanowiska członków zarządu, będą kontynuować również Leszek Pomorski, prezes Alphabet Polska, Daniel Trzaskowski, dyrektor zarządzający Volkswagen Leasing oraz Paweł Piórkowski, prezes Hertz (Motorent).

Czytaj również: Zachęta do wynajmu samochodów elektrycznych

Grzegorz Szymański, nowy prezes PZWLP, ukończył Wydział Finansów i Bankowości w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Posiada również tytuł Executive MBA Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Illinois. Od połowy grudnia 2014 r. jest prezesem zarządu firmy Arval Polska.

- PZWLP to obecnie nie tylko jedna z najważniejszych w Polsce organizacji branży flotowej, ale również całego rynku motoryzacyjnego w kraju . Członkowie PZWLP wygenerowali w 2017 r. łącznie ponad 1/3 sprzedaży nowych aut osobowych do firm, czyli ponad 114 tys. samochodów- powiedział Grzegorz Szymański, prezes zarządu PZWLP.

Poza zarządem członkowie PZWLP wybrali również Komisję Rewizyjną Związku, która będzie funkcjonować w nowej kadencji. W jej skład ponownie weszli Hubert Laszczyk, prezes firmy Express, Dariusz Tucharz, dyrektor Departamentu CFM w mLeasing oraz Marcin Nivette, prezes NFM.

Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów to jedyna w Polsce organizacja branżowa firm wynajmu długoterminowego aut (CFM) oraz wypożyczalni samochodów (Rent a Car). Do PZWLP należy obecnie 20 firm. W 2017 r. członkowie organizacji nabyli na potrzeby oferowanych usług 114,5 tys. nowych aut osobowych, czyli o 14,5% więcej niż rok wcześniej. 

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018