Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Nowa spółka OT Logistics

Autor:  Wnp.pl (PS)  |  13-03-2018 16:34  |  aktualizacja: 13-03-2018 17:02
Grupa Kapitałowa OT Logistics utworzyła spółkę OTL Forwarding. Ma ona świadczyć  kompleksową obsługę spedycyjną i transportową klientom z krajów bałkańskich - Serbii, Chorwacji, Słowenii, Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry oraz Macedonii.

Utworzenie spółki ma na celu zwiększenie obecności grupy na tych rynkach. Może przyczynić się do zwiększenia przeładunków w kontrolowanym przez OT Logistics porcie w chorwackiej Rijece.

Spółka zrealizowała kolejną inwestycję w krajach południowej Europy.
Fot. Spółka.

OTL Forwarding ma siedzibę w Belgradzie (Serbia). Będzie świadczyć m. in. usługi spedycji krajowej i międzynarodowej (spedycja rzeczna, kolejowa, lądowa, lotnicza), usługi przeładunkowe, transport towarów ponadgabarytowych, usługi typu Project Cargo, przewóz towarów w temperaturach kontrolowanych oraz obsługę celną.

Nowa spółka będzie również korzystała z usług lokalnych portów morskich, w tym Rijeki w Chorwacji oraz Ploče na południu tego kraju.

- Liczymy, że intensyfikacja kontaktów biznesowych na lokalnych rynkach wpłynie pozytywnie na wolumen przeładunków towarów w porcie w Rijece – skomentował Zbigniew Nowik, prezes zarządu OT Logistics. - Widzimy duży potencjał rozwoju w tamtym regionie, oparty przede wszystkim o bardziej efektywne wykorzystanie istniejącej w regionie infrastruktury transportowej.

Jak dodaje, utworzenie nowej spółki w Serbii to również element budowania przez grupę korytarza transportowego północ-południe na terenach położonych między morzami Bałtyckim, Adriatyckim i Czarnym.

OT Logistics S.A. to polska firma z ponad 70-letnim doświadczeniem. Wraz ze spółkami tworzącymi Grupę Kapitałową OT Logistics jest największym operatorem portowym w Polsce i na południowym Bałtyku oraz liderem w transporcie wodnym śródlądowym od Kaliningradu w Rosji po porty w Niemczech i Holandii.

Grupa skupia również podmioty wyspecjalizowane w transporcie drogowym, kolejowym, a także spedycji i logistyce.

W 2016 r. grupa wypracowała przychody 712,1 mln zł.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018