Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Cła USA wywołały jednomyślną reakcję ministrów finansów Unii Europejskiej

Autor:  PAP/PSZ  |  13-03-2018 19:18
Unijni ministrowie finansów są jednomyślni, jeśli chodzi o podejście Wspólnoty do amerykańskich ceł na stal i aluminium - oświadczył komisarz Unii Europejskiej ds. gospodarczych i finansowych Pierre Moscovici.

"Żałujemy, że te środki zostały wprowadzone. Przygotowujemy środki zaradcze i ochronne" - podkreślił komisarz po spotkaniu ministrów finansów krajów Unii Europejskiej.

Unia Europejska ma przygotowaną odpowiedź na amerykańskie cła.
Fot. Shutterstock

To reakcja na podpisanie 8 marca przez prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa rozporządzenia nakładającego cła na import stali w wysokości 25 proc., a aluminium - 10 proc.

"Na dzisiejszym posiedzeniu ECOFIN (Rada do spraw Gospodarczych i Finansowych) było bardzo jasne, ministrowie jednomyślnie mówili, że nie możemy tego zaakceptować" - powiedział grupie dziennikarzy w Brukseli Moscovici.

Czytaj także: Emmanuel Macron ostrzegł Donalda Trumpa przed wojną handlową

Jak zaznaczył, Unia Europejska musi mieć stanowczą, proporcjonalną i wspólną odpowiedz na amerykańskie środki. Komisja Europejska przygotowała listę towarów z USA, które w razie wprowadzenia ceł będą objęte restrykcjami ze strony Wspólnoty. Wartość tego importu z USA do Unii wynosi 2,8 mld euro i obejmuje towary przemysłowe i rolnicze.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018