Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Premier złożył kondolencje prezydentowi Rumunii po wybuchu w rafinerii

Autor:  PAP  |  23-03-2018 06:25
Premier Mateusz Morawiecki złożył kondolencje prezydentowi Rumunii Klausowi Iohannisowi z powodu tragicznej śmierci 6 obywateli Rumunii po wybuchu w rafinerii w Kralupach - poinformowała na Twitterze rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.

Sześć osób zginęło, a dwie zostały ranne w czwartek w wybuchu zbiornika w należącej do spółki Unipetrol rafinerii ropy naftowej w Kralupach nad Wełtawą na północ od Pragi. Wybuch nie spowodował zagrożenia dla otoczenia - poinformowały czeskie władze.

Premier Mateusz Morawiecki.
Fot. KPRM

Czytaj także: Wybuch w Kralupach. Zobacz zdjęcia i wideo

"Premier @MorawieckiM złożył kondolencje Prezydentowi Rumunii @KlausIohannis z powodu tragicznej śmierci 6 obywateli Rumunii, pracowników zakładów chemicznych w Kralupach nad Wełtawą w Czechach, gdzie doszło dzisiaj do wybuchu" - napisała Kopcińska w czwartek wieczorem.

"Nasze myśli są z rodzinami ofiar" - dodała rzeczniczka.

Wybuch w Kralupach jest najtragiczniejszym pod względem liczby ofiar wypadkiem tego rodzaju w Czechach od 2013 roku, kiedy to wskutek eksplozji w bloku mieszkalnym we Frensztacie pod Radhosztem na północnych Morawach zginął sprawca wybuchu oraz pięć innych osób. Kolejna poszkodowana osoba zmarła w niecałe dwa lata później.

Czytaj także: Eksplozja, pożary, awarie. Co z czeskimi rafineriami Orlenu?

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019