Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

PGNiG dopłaci ludziom do pieców gazowych

Autor: PAP/PSZ
Dodano: 05-04-2018 13:34

PGNiG rusza z programem dopłat dla osób, które zdecydują się na wymianę kopciucha na piec gazowy. Będzie mogło z niego skorzystać 11 tys. gospodarstw domowych. Dofinansowanie może wynieść nawet 3 tys. zł.

Szef resortu energii Krzysztof Tchórzewski na czwartkowej konferencji wskazał, że koszty gazu dla gospodarstw domowych spadają. Od 2015 r. spadły one o 11 proc. Podkreślał, że Polska musi zwiększyć dostępność gazu, który - jak mówił jest paliwem ekologicznym i niskoemisyjnym.

"Chcemy pomóc polskim rodzinom, by 'kopciuchy' zamienić na piece gazowe" - oznajmił minister energii Krzysztof Tchórzewski.

Prezes PGNiG Piotr Woźniak zaznaczył, że jest to program pilotażowy, ale jeśli się będzie dobrze rozwijał, będzie kontynuowany. W jego opinii ważne jest, że został połączony z Kartą Dużej Rodziny.

W ramach ogólnopolskiego programu PGNiG "Dofinansowanie nawet do 3 tys. zł" dopłaty na wymianę kotła gazowego na ekologiczne ogrzewania gazowe może uzyskać 11 tys. gospodarstw domowych. 10 tys. z nich ma szansę otrzymać wsparcie do 1 tys. zł. na zakup kotła, a tysiąc rodzin posiadających Kartę Dużej Rodziny może liczyć na wyższe dofinansowanie.

Wnioski na dofinansowanie będzie można składać w Biurach Obsługi Klienta PGNiG Obrót Detaliczny od 2 maja br. Wszyscy zainteresowani dofinansowaniem będą musieli zlikwidować dotychczasowe piece i kupić gazowy piec kondensacyjny. Jak mówił prezes PGNiG Obrót Henryk Mucha spółka chce przeznaczyć na to 13 mln zł. Oprócz wymiany pieców beneficjenci programu muszą zawrzeć ze spółką trzyletnią umowę na dostawy gazu do celów grzewczych.

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska powiedziała, że to dobry dzień dla polskich rodzin wielodzietnych, dobry dzień bo mówimy też o walce o czyste powietrze, walce ze smogiem, a to zawsze jest ważne z punktu widzenia stanu zdrowia polskich rodzin, polskich dzieci" - powiedziała minister. "Dobrze wiemy, że ekologiczne rozwiązania są też kosztowne, i pamiętamy, że one mogą obciążać rodzinę wielodzietną" - zwróciła uwagę.

Minister dziękowała wszystkim partnerom Karty Dużej Rodziny. "Bardzo się cieszę, że Karta Dużej Rodziny ma coraz więcej partnerów, coraz poważniejszych graczy i takim poważnym partnerem jest PGNiG" - powiedziała.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020