Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Sławomir Mazurek: Każdy producent będzie musiał stosować recykling

Autor:  Adam Sierak  |  10-04-2018 06:03  |  aktualizacja: 10-04-2018 06:50
Ministerstwo Środowiska pracuje nad mapą drogową dojścia w Polsce do gospodarki obiegu zamkniętego. Planowane są szerokie konsultacje w tym zakresie. M.in. z przedstawicielami przemysłu chemicznego, który w dużej mierze będzie musiał korzystać z materiałów recyklingowanych.

 
- Jesteśmy zdeterminowani, by wdrożyć u nas zalecenia Komisji Europejskiej o rozszerzonej odpowiedzialności producenta. To będzie podstawowe narzędzie, by wprowadzić u nas gospodarkę cyrkulacyjną. Współpraca w  resortach gospodarczych w tej kwestii jest pełna - mówi specjalnie dla WNP.PL Sławomir Mazurek, wiceminister środowiska.

Gospodarka obiegu zamkniętego to jeden z filarów Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju premiera Morawieckiego i jeden z ważnych tematów, który będzie poruszany podczas tegorocznego Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Dlatego, wspólnie z redakcją PortalSamorzadowy.pl, postanowiliśmy zgłębić ten temat.

W premierowym odcinku „Rządowej ławy” - naszego nowego programu - rozmawiamy o zmianach, do których w najbliższych latach będziemy musieli się przyzwyczaić. Zarówno jako konsumenci, ale także sporo do zrobienia będą mieli producenci. 

- W każdym nowym produkcie będzie musiał występować pewien procent materiałów pochodzących z recyklingu. Tak rozumiana zasooboszczędność ma przynieść nam wzrost gospodarczy. Jesteśmy o tym głęboko przekonani - podkreśla wiceminister Mazurek.

Jak gospodarka o obiegu zamkniętym zmieni rynek? Czy produkty „made in EU” będą konkurencyjne na rynkach zagranicznych? Te zagadnienia będą poruszane również podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Poznaj agendę wydarzenia
Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018