Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Myjnię na stacjach Benzina uruchomisz przy pomocy aplikacji

Autor:  wnp.pl (PA)  |  10-04-2018 10:00  |  aktualizacja: 10-04-2018 10:10
Należąca do czeskiego Unipetrolu sieć stacji paliw Benzina wprowadziła możliwość korzystania z myjni samochodowych na swoich stacjach przy pomocy specjalnej darmowej aplikacji na urządzenia mobilne.

Dzięki temu kierowcy nie muszą stać w kolejkach, kupować specjalnych voucherów w kasie stacji oraz wpisywać kodów przed wjechaniem do myjni.

Na czeskich stacjach Orlenu kierowcy nie muszą już stać w kolejkach do myjni
Fot. mat. prasowe

Aplikacja Digi Car Wash, która potrafi rozpoznawać tablicę rejestracyjną samochodu, została stworzona przez fińską spółkę Superoperator. Dostępna jest bezpłatnie na urządzenia z systemem Android i iOS.

Czytaj też Stacje sieci Benzina w Czechach z nową odsłoną segmentu gastronomii.

Przy pomocy aplikacji można, oszczędzając czas, uruchomić każdą z 57 myjni automatycznych na stacjach sieci Benzina w Czechach.

- Kierowca wskazuje najbliższą myjnię w aplikacji, wybiera program, płaci online i może rozpocząć mycie bez wysiadania z samochodu, a nawet otwierania okna - wyjaśnia Agnieszka Bobrukiewicz, dyrektor departamentu marketingu detalicznego w Unipetrolu.

Dodatkowo kierowca widzi na wyświetlaczu, ile czasu pozostało do zakończenia mycia. Przed wyborem myjni klienci mogą się też zorientować, które z pobliskich urządzeń są wolne, a które zajęte.

Czytaj również Benzina instaluje dystrybutory AdBlue dla pojazdów osobowych.

Benzina to sieć 404 stacji paliw należących do Unipetrolu z grupy kapitałowej PKN Orlen, największa sieć stacji paliw w Czechach. Na koniec 2017 roku udział firmy w czeskim rynku detalicznym wynosił 20,5 proc.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018