Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Ursus chce zawojować kolejny rynek. Teraz Chiny!

Autor:  wnp.pl (DM)  |  11-04-2018 22:36  |  aktualizacja: 11-04-2018 22:43
Ursus podpisał z chińską spółką Guangdong Jianglong Agricultural Machinery  szereg umów. To początek ekspansji naszego producenta w najludniejszym kraju globu.

Najważniejsza jest o współpracy w zakresie sprzedaży, montażu i produkcji ciągników i maszyn rolniczych oraz importu części i komponentów z Chin. Podpisane zostały także: ogólna umowa importerska, ogólna umowa na montaż ciągników oraz ogólna umowa dostawy komponentów. 

W Chinach Ursus liczy na sukces.
Fot. mat. pras.

Na podstawie zawartych umów strony rozpoczynają współpracę, której szczegółowe warunki zostaną uzgodnione w trakcie dalszych bieżących relacji.

Ursus rozwija się także w Polsce: Zbuduje nową lakiernię za 3 mln złotych

Już teraz wiadomo, że chińska firma przy współpracy naszej uruchomi montażu ciągników Ursusa w Chinach. Strony uzgodniły również, iż JML rozpocznie produkcję transmisji do ciągników Ursus w oparciu o otrzymaną od naszej firmy dokumentację techniczną. 

Warunki wykorzystania przez JML znaku towarowego polskiej firmy oraz know-how i dokumentacji dotyczącej ciągników zostaną określone przez strony w odrębnej umowie licencyjnej. 

Zgodnie z postanowieniami umowy, JML zobowiązał się do przeprowadzenia badania rynku ciągników i maszyn rolniczych w Chinach w celu opracowania strategii planowanej sprzedaży i marketingu wyrobów Ursus, jak również dostosowania ich do lokalnych wymogów rynkowych.

Umowy zostały zawarte na 10 lat. Prawem regulującym stosunki pomiędzy stronami w ramach umów jest prawo szwajcarskie. 

Spółka Guangdong Jianglong Agricultural Machinery Technology opiera swoją działalność na badaniach i rozwoju w zakresie komponentów wykorzystywanych w branży automotive, a także na rozwoju, produkcji i sprzedaży swoich wyrobów, jak również wyrobów swoich partnerów. Siedziba firmy znajduje się w Guangzhou.

Chińska spółka w swojej ofercie ma ponad 10 tys. rodzajów części zamiennych dostarczanych do odbiorców w ponad stu krajach.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018