Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Mercedes planuje konkurencyjny model dla Tesli

Autor:  PAP/rs  |  12-04-2018 12:52
Samochód znany obecnie pod nazwą EQ S to część planów Daimlera obejmujących wprowadzenie na rynek 10 w pełni elektrycznych modeli aut do 2022 roku - podał Bloomberg.

Wielkością EQ S ma przypominać flagowy model sedana klasy S. Samochód ma być zaprojektowany tak, by stać się atrakcyjną alternatywą dla klientów rozważających zakup Modelu S od Tesli.

Wielkością EQ S ma przypominać flagowy model sedana klasy S.
Fot. mat. pras.

Linia EQ docelowo ma składać się także z hybryd typu plug-in, które będą oferowały "zupełnie inną" wydajność baterii, niż obecnie.

W ubiegłym roku Mercedes odnotował rekordowe zyski. Samochody tej marki udało się także obronić pozycję lidera w stosunku do BMW i Audi. Na ostatecznych wynikach Mercedesa zaważyły jednak rosnące koszty produkcji samochodów zasilanych bateriami, a także możliwość zaistnienia barier rynkowych w USA i Chinach, które dla marki są kluczowe.

- Musimy zwiększyć elastyczność w lokalnej produkcji w związku z destabilizacją sytuacji na świecie - powiedział prezes koncernu Daimler, Dieter Zetsche. Choć nie skomentował bliżej ryzyka związanych z możliwością zaistnienia ograniczeń w wymianie handlowej, wskazał, że rozwój sytuacji w Rosji i związanych z nią sankcji ze strony USA może odbić się korzystnie na perspektywach, jakie koncern wiąże z rynkiem w Chinach.

- Oczywiście ucieszymy się z każdej nadarzającej się okazji - powiedział Zetsche, odnosząc się do możliwego wprowadzenia przez Chiny rynkowych ułatwień dla zagranicznych koncernów samochodowych. Prezes Daimlera zadeklarował również, że marka Mercedes wypełni zaplanowane w Chinach kwoty na samochody elektryczne.

Według szefa koncernu, Daimler pozostaje otwarty na nowe drogi współpracy z największym udziałowcem, jakim jest Li Shufu "tak długo, jak zachowane zostaną również interesy obecnie współpracującej w modelu joint venture firmy BAIC Motor". Potencjalna współpraca może być ograniczona przez zaangażowanie Daimlera w projekty realizowane wspólnie z Renault, Nissanem i BMW.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018