Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

KGHM ma pozwolenie na rozbudowę Żelaznego Mostu

Autor:  wnp.pl (Dariusz Malinowski)  |  12-04-2018 18:25  |  aktualizacja: 12-04-2018 18:36
Tylko godziny dzielą nas od rozpoczęcia rozbudowy obiektu unieszkodliwiania odpadów wydobywczych „Żelazny Most”. Tzw. kwatera południowa jest konieczna dla prawidłowego funkcjonowania miedziowej spółki. KGHM na już pozwolenie na budowę.

W środę informowaliśmy o wybraniu oferty Budimeksu na rozbudowę obiektu, więcej tu: KGHM, Żelazny Most: Inwestycja wkrótce ruszy

Rozbudowa obiektu rozpocznie się lada dzień.
Fot. mat. pras.

Teraz głos zabrała miedziowa spółka. Jak podkreślają jej władze, KGHM Polska Miedź znajduje się w prestiżowym gronie nielicznych producentów miedzi, którzy funkcjonują w oparciu o pełen ciąg technologiczny. Żelazny Most jest zaś integralnym elementem tego procesu. Jego rozbudowa zagwarantuje bezpieczne funkcjonowanie spółki w zagłębiu miedziowym przez następne dziesięciolecia.

- Analizy optymalnego rozwiązania projektu rozbudowy obiektu prowadzone były od 2016 roku. Wybraliśmy najlepsze rozwiązania pod względem zachowania bezpieczeństwa społecznego, środowiska, jak i całego ciągu produkcyjnego KGHM  - powiedział Rafał Pawełczak, p.o. prezesa zarządu KGHM Polska Miedź.

Zasadniczą część rozbudowy obiektu unieszkodliwiania odpadów wydobywczych zrealizuje Budimex. Prace mają się rozpocząć w ciągu kilku dni.

To, o czym po raz pierwszy KGHM informuje, to fakt że spółka uzyskała prawomocną decyzję środowiskową w połowie stycznia tego roku, natomiast pozwolenie na budowę zostało wydane z datą 2 marca. Same prace związane z budową kwatery południowej ruszą w najbliższych dniach, po zakończeniu procedury podpisania umowy.

Planowane ukończenie fazy I inwestycji pozwoli na rozpoczęcie eksploatacji obiektu w drugiej połowie 2020 roku. Zgodnie z założeniami, całość budowy zostanie zakończona do końca grudnia 2021 roku.

KGHM jest jednym z czołowych producentów miedzi oraz srebra na świecie. Spółka prowadzi działalność poszukiwawczo-wydobywczą. Swoje zakłady ma w Chile, Kanadzie, Polsce i Stanach Zjednoczonych.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018