Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

ThyssenKrupp i Tata Steel coraz bliżej fuzji

Autor:  wnp.pl (PIM)  |  13-04-2018 16:40  |  aktualizacja: 13-04-2018 16:42
Jeszcze w tym półroczu rada nadzorcza ThyssenKruppa może zdecydować o ewentualnym połączeniu aktywów hutniczych koncernu i europejskiej części Tata Steel. Pozwoliłoby to stworzyć europejskiego lidera rynku wyrobów płaskich.

Nowa firma metalurgiczna, powstała z połączenia stalowej części ThyssenKruppa i europejskich aktywów Tata Steel może uzyskać 400-600 mln euro synergii rocznie. Redukcja zatrudnienia mogłaby sięgnąć 4000 osób (po 2 tys. w każdym koncernie), zarówno w administracji jak i produkcji.

Join venture ThyssenKruppa i Tata Steel może powstać za kilka miesięcy.
Fot. Tata Steel

Czytaj także: ThyssenKrupp i Tata Steel bliżej wspólnej firmy hutniczej

Zarząd ThyssenKruppa poinformował radę nadzorczą koncernu o postępie negocjacji w sprawie joint venture z Tata Steel. Badanie due dilligence zostało niemal zakończone. W końcu ubiegłego roku ThyssenKrupp osiągnął porozumienie ze związkami IG Metall. Obydwa koncerny negocjują jeszcze w innych krajach - Tata w Holadnii i Wielkiej Brytanii.

Planowane joint venture pozwoli stworzyć europejskiego lidera w dziedzinie wyrobów płaskich, zatrudniającego 48 tys. osób i osiągającego wartość sprzedaży około 15 mld euro.

Czytaj także: Emisję dwutlenku węgla przy produkcji stali można zmniejszyć o 80 proc.? Tata Steel wie jak

Decyzja rady nadzorczej koncernu jest spodziewana jeszcze w tym półroczu. Informację o planowanym połączeniu ogłoszono we wrześniu ubiegłego roku.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018