Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Groclin kończy restrukturyzację. Odpisze około 69 mln zł

Autor:  wnp.pl (DM)  |  13-04-2018 13:05  |  aktualizacja: 13-04-2018 13:26
Groclin w ramach restrukturyzacji finansowo-operacyjnej dokona odpisów o łącznej wartości około 69 mln zł. Będzie to miało negatywny, ale niegotówkowe wpływ na wyniki skonsolidowane i jednostkowe za ubiegły rok.

Jak informuje spółka, odpisy to konsekwencja przeprowadzenia testów na utratę wartości, które obejmowały m.in. przegląd projektów w segmencie poszyć oraz perspektywy realizacji kontraktów długoterminowych w tym segmencie. 

Podstawowym przedmiotem działalności Grupy Groclin jest produkcja i sprzedaż poszyć foteli samochodowych
Fot. mat. pras.

O przejęciu przez Groclin biura projektowego czytaj: CADM Automotive z grupy Groclin przejmuje biuro projektowe za 2 mln zł

W przypadku działalności inżynieryjno-projektowej audytor zaznaczył, że nie zachodzą podstawy do dokonania rezerw, ponadto obecna wartość tego aktywa znacząco przekracza poziom zaangażowanego kapitału przeznaczonego na jego nabycie.

Szczegółowe wyniki za miniony rok Groclin przedstawi 27 kwietnia 2018 r.

- Odpisy to jeden z efektów kończącej się restrukturyzacji, a także rekomendacji audytora. Są to pozycje niegotówkowe. Odpisy oraz ich zakres to element "czyszczenia" bilansu pod ewentualne wejście inwestora strategicznego. Chcemy, aby sytuacja była klarowna, bo to ułatwi nam rozmowy – wyjaśnia Andre Gerstner, prezes Groclinu.

Jak zaznacza, pozytywne efekty działań restrukturyzacyjnych widać już w pierwszym kwartale 2018 r.  - Wszystko wskazuje na to, że wyniki tego roku w segmencie poszyć będą znacząco lepsze niż te wypracowane w 2017 r. Nasza spółka w Niemczech również stała się rentowna. Firma niezmiennie generuje wyniki lepsze od wcześniejszych założeń. Ten rok powinien już pokazać, że najcięższy okres mamy za sobą  - podsumował Andre Gerstner.

Podstawowym przedmiotem działalności Grupy Groclin jest produkcja i sprzedaż wyposażenia oraz akcesoriów samochodowych - poszyć foteli samochodowych w tkaninach, skórze naturalnej oraz poroflexie. Groclin zajmuje się także projektowaniem i rozwojem siedzeń, poszyć i akcesoriów samochodowych. Baza klientów spółki to największe koncerny z branży motoryzacyjnej - Volkswagen, Volvo, Renault, BMW, Ford czy Opel.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018