Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Konsorcjum Groupe PMM zdobyło kontrakt za 1,8 mld euro

Autor:  wnp.pl (ICH)  |  16-04-2018 20:24
Konsorcjum Groupe des Partenaires pour la Mobilité des Montréalais (PMM) pod przewodnictwem Alstom oraz SNC-Lavalin, podpisało umowę z CDPQ Infra na dostawę systemu zautomatyzowanej i bezzałogowej kolejki miejskiej, w tym taboru i sygnalizacji oraz obsługi i utrzymania, w ramach projektu Réseau express métropolitain (REM) w Montrealu w Kanadzie.

Całkowita wartość kontraktu wynosi około 1,8 miliarda euro (2,8 mld dolarów kanadyjskich). Udział Alstom szacuje się na 1,4 mld euro (2,2 mld dolarów kanadyjskich), a udział SNC-Lavalin na 400 mln euro (600 mln dolarów kanadyjskich). Początek obsługi pasażerskiej pierwszego segmentu REM przewidziany jest na lato 2021 roku.

Konsorcjum Groupe des Partenaires pour la Mobilité des Montréalais ma kontrakt za 1,8 mld euro na bezzałogową kolejkę miejską w Montrealu
Fot. mat.pras.

Czytaj także: W Chinach będą testować autonomiczny statek towarowy

Po zakończeniu projektu REM będzie jedną z największych zautomatyzowanych sieci transportowych na świecie, o długości 67 km i obsługującą 26 stacji, łączącą centrum Montrealu z dzielnicami South Shore, North Shore, West Island oraz portem lotniczym Montreal-Pierre Elliott Trudeau.

Czytaj również: Boeing chce robić bezzałogowe, latające taksówki

Zgodnie z warunkami umowy Groupe PMM dostarczy m.in.  212 wagonów metra Alstom Metropolis (106 dwu-wagonowych zespołów), rozwiązania centrum nadzoru ruchu Iconis, jak również system drzwi ekranowych na peronach, łącze Wi-Fi oraz zapewni serwis i utrzymanie taboru przez 30 lat. Groupe PMM jest też odpowiedzialne za testy kompatybilności pociągów z systemem oraz za dostawę urządzeń do konserwacji pociągów.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018