Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

GetBack w tarapatach po komunikacie ws. PFR i PKO BP

Autor:  wnp.pl (TE)  |  16-04-2018 10:50  |  aktualizacja: 16-04-2018 17:24
Polski Fundusz Rozwoju oraz PKO Bank Polski stanowczo zaprzeczyły, że prowadzą rozmowy dotyczące finansowania z giełdową firmą windykacyjną GetBack.
W ciągu ostatniego miesiąca giełdowa wycena GetBack spadła o blisko 60 proc., co oznacza, że firma straciła na wartości prawie 0,7 mld zł.
fot. PTWP
W poniedziałek rano GetBack opublikował komunikat giełdowy, w którym podał, że „informuje - po uzgodnieniu niniejszej informacji ze wszystkimi zaangażowanymi stronami - o pozytywnym zaangażowaniu w rozmowy z Bankiem PKO BP oraz Polskim Funduszem Rozwoju” nt. udzielania spółce lub podmiotom z grupy finansowania o charakterze mieszanym kredytowo-inwestycyjnym.

- Łączna kwota finansowania udzielonego przez Bank i PFR wyniesie do 250 mln zł. Strony prowadzą negocjacje mające na celu ustalenie pozostałych warunków finansowania - napisano w komunikacie spółki.

- Strony przewidują zakończenie negocjacji oraz podpisanie stosownych umów dotyczących finansowania w jak najszybszym terminie - dodano.

Tym informacjom zaprzeczył kolejno PFR, a następnie PKO BP.

W efekcie kurs GetBack po otwarciu poniedziałkowej sesji na GPW zaczął dynamicznie spadać. Po kilku minutach handel papierami spółki został wstrzymany. Do tego momentu notowania zanurkowały o ponad 17 proc.
GetBack zmaga się z problemami finansowymi, które dotyczą też wykupu obligacji. W celu pozyskania kapitału firma chce m.in. przeprowadzić emisję akcji.

W ciągu ostatniego miesiąca giełdowa wycena GetBack spadła o blisko 60 proc., co oznacza, że firma straciła na wartości prawie 0,7 mld zł. Obecna kapitalizacja spółki wynosi 375 mln zł.
Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018