Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Jarosław Gowin o obniżeniu podatków: to ekonomiczna sprawiedliwość

Autor:  PAP/rs  |  16-04-2018 15:49
Obniżenie podatków dla małych przedsiębiorców to przywrócenie ekonomicznej sprawiedliwości i impuls do szybszego rozwoju gospodarczego - tak wicepremier Jarosław Gowin ocenił w poniedziałek w Łodzi propozycję szefa rządu obniżenia stawki CIT i składki ZUS.

W sobotę podczas konwencji PiS i Zjednoczonej Prawicy premier Mateusz Morawiecki zapowiedział m.in., że przedsiębiorcy, których przychody nie są wyższe od 2,5-krotności minimalnego wynagrodzenia, będą płacić niższy ZUS. Zapowiedział także obniżenie podatku CIT dla małych i średnich firm z 15 do 9 proc.

Obniżenie podatków dla małych przedsiębiorców to przywrócenie ekonomicznej sprawiedliwości uważa wicepremier Jarosław Gowin.
Fot. PTWP (Piotr Waniorek)

- Racjonalne obniżenie podatków służy rozwojowi gospodarczemu. Kołem zamachowym polskiej gospodarki są przede wszystkim małe i średnie firmy. Tymczasem zwłaszcza te małe firmy były od ponad 20 lat traktowane w sposób niesprawiedliwy - wskazał wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin na konferencji prasowej w Łodzi, gdzie uczestniczył w konferencji naukowej "Polonia Restituta".

Tłumaczył, że nie można oczekiwać, by taką samą wysokość podatków płaciła ogromna firma działająca na rynkach światowych i szewc lub fryzjerka w swoim jednoosobowym zakładzie.

- Postulat obniżenia podatków - zarówno daniny, jaką jest ZUS oraz podatku CIT dla mikro i małych przedsiębiorstw - to z jednej strony przywrócenie ekonomicznej sprawiedliwości, a z drugiej - impuls do jeszcze szybszego rozwoju polskiej gospodarki - podkreślił szef resortu nauki.

Wśród pozostałych nowych gospodarczych i społecznych propozycji przedstawionych w sobotę przez premiera Morawieckiego znalazły się również m.in.: wyprawka w wysokości 300 zł dla uczniów, 23 mld zł na program dla seniorów "Dostępność+", przeznaczenie 5 mld zł na stworzenie nowego funduszu dróg lokalnych.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018