Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Mirosław Skowron nie jest już prezesem PeBeKa

Autor:  wnp.pl (TE)  |  16-04-2018 16:30  |  aktualizacja: 16-04-2018 16:36
Rada nadzorcza Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń zdecydowała o odwołaniu Mirosława Skowrona z funkcji prezesa zarządu. Stanowisko to pełnił przez ostanie półtora roku.
KGHM jest jedynym udziałowcem PeBeKa oraz jego głównym zleceniodawcą.
fot. PeBeKa
Jak przekazało w komunikacie PeBeKa, obecnie pełniącym obowiązki prezesa jest Jarosław Danielkiewicz - dotychczasowy wiceprezes.

Danielkiewicz jest związany z PeBeKa od 18 lat. W firmie przeszedł wszystkie szczeble zawodowe, począwszy od nadgórnika do kierownika działu robót górniczych.
Jarosław Danielkiewicz. fot. mat. pras.
Jarosław Danielkiewicz. fot. mat. pras.
Z wykształcenia jest inżynierem. Ukończył Wydział Górniczy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, a także Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, uzyskując dyplom z zarządzania Przedsiębiorstwem (Executive MBA Programme).

KGHM jest jedynym udziałowcem PeBeKa oraz jego głównym zleceniodawcą. Spółka prowadzi m.in. prace górnicze i szybowe. PeBeKa zatrudnia ok. 1,9 tys. pracowników.

Przypomnijmy, że w listopadzie 2017 r. Mirosław Skowron informował portal wnp.pl, że firma chce dywersyfikować swoją działalność.
Mirosław Skowron. fot. PTWP
Mirosław Skowron. fot. PTWP
Podkreślał, że spółka zamierza zaistnieć w budownictwie energetycznym, drogowym i hydrotechnicznym, a także wrócić na rynki eksportowe.

W przeszłości firma wykonywała prace górnicze czy tunelowe m.in. w Chile, Malezji, Hongkongu, Iranie, Turcji i Algierii.

Ponadto PeBeKa ma oddział w Kanadzie, którego celem ma być współpraca przy projektach realizowanych w tym kraju przez KGHM.
Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018