Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Polskę stać na sfinansowanie elektrowni jądrowej

Autor:  PAP/rs  |  16-04-2018 17:02
Polska jest gotowa sfinansować budowę elektrowni jądrowej z własnych środków, jeśli zapadnie decyzja o realizacji projektu – poinformował minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

- Decyzję o rozpoczęciu budowy elektrowni jądrowej musimy podjąć bardzo rozważnie, w oparciu o jak najlepiej przeprowadzone badania analityczne. Takie badania są już finalizowane w Ministerstwie Energii. Ze względu na bardzo długi proces inwestycyjny, charakteryzujący się wysokimi nakładami i długim cyklem życia projektu, wymagane będzie przeprowadzenie finansowania kapitałowego i dłużnego - powiedział Jerzy Kwieciński.

Jeśli decyzja o budowie elektrowni atomowej zapadnie, to jesteśmy gotowi, żeby budowę sfinansować ze środków własnych - uważa Jerzy Kwieciński.
Fot. Shutterstock.com

- Mamy silne państwo i silne instytucje finansowe. Dlatego, jeśli taka decyzja zapadnie, to jesteśmy gotowi, żeby sfinansować ją ze środków własnych. Jesteśmy też otwarci na współpracę i już teraz widzimy duże zainteresowanie ze świata - dodał minister.

Minister energii Krzysztof Tchórzewski wyraził nadzieję, że elektrownia atomowa powstanie za polski kapitał. Minister nie ma wątpliwości, że „to będzie olbrzymie koło zamachowe dla całej gospodarki”. Czytaj: Elektrownia jądrowa w Polsce. Minister energii: mam nadzieję, że powstanie za polski kapitał

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018