Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Prezydent chce szybkich prac nad "piątką Morawieckiego"

Autor:  PAP/rs  |  16-04-2018 18:04
Będę mobilizować rząd do tego, żeby projekty zapowiedziane na konwencji Zjednoczonej Prawicy, powstały jak najszybciej - mówił w poniedziałek prezydent Andrzej Duda.

Podczas sobotniej konwencji PiS i Zjednoczonej Prawicy premier Mateusz Morawiecki zapowiedział m.in. obniżenie CIT dla małych i średnich firm z 15 do 9 proc., wyprawkę w wysokości 300 zł dla uczniów, 23 mld zł na program dla seniorów Dostępność+, nowy fundusz dróg lokalnych w wysokości co najmniej 5 mld zł. Zapowiedział także obniżkę składek ZUS dla małych firm.

Będę mobilizować rząd do tego, żeby projekty zapowiedziane na konwencji Zjednoczonej Prawicy, powstały jak najszybciej - mówi Andrzej Duda.
Fot. Jakub Szymczuk/KPRP

Ministerstwo Finansów pracuje nad reformami, zapowiedzianymi przez premiera, w tym niższą stawką CIT dla małych firm, której koszt dla budżetu będzie zależny od wybranego wariantu - powiedział wiceminister finansów Paweł Gruza. Dodał, że szacunki powinny pojawić się w ciągu miesiąca. Czytaj: Piątka Morawieckiego. Resort finansów pracuje nad reformami

Z kolei wicepremier Beata Szydło zapowiedziała program dla matek - "mama+", który ma przewidywać m.in. premię za szybkie urodzenie drugiego dziecka, darmowe leki dla kobiet w ciąży oraz bon przeznaczony na zajęcia kulturalne i sportowe dla młodych ludzi.

Prezydent podkreślił, że jednym z fundamentów silnego państwa jest m.in. dobrze wykształcona młodzież, a także silna rodzina.

- Cieszę się, że rząd zapowiedział nowe programy wspierające polską rodzinę, nowe programy wspierające matki wychowujące dzieci - mówił Andrzej Duda.

Prezydent pozytywnie ocenił propozycje kolejnych przywilejów dla matek oraz zobowiązanie przyznania emerytur dla kobiet, które urodziły czwórkę dzieci. Ponadto pozytywnie ocenił pomysł wypłacania 300 zł na wyprawkę dla uczniów oraz projekty przygotowane dla małych i średnich przedsiębiorców.

- Wierzę w to, że będę mógł te ustawy zobaczyć na swoim biurku, wierzę w to, że będę mógł je podpisać, ale zapowiadam także, że będę mobilizował rząd do tego, żeby one były jak najszybciej - zadeklarował Andrzej Duda.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019