Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Upadła spółka z grupy Bumech

Autor:  wnp.pl (Piotr Stefaniak)  |  16-04-2018 18:27  |  aktualizacja: 16-04-2018 18:44
Sąd Rejonowy Lublin-Wschód z siedzibą w Świdniku ogłosił dziś upadłość Kobud SA z siedzibą w Łęcznej.

Informując o tym Grupa Bumech w restrukturyzacji dodaje, że sąd uznał upadłość Kobudu za główne postępowanie upadłościowe.

Spółka Kobud świadczyła usługi prac górniczych, w tym drążenia chodników
Fot. Kobud

Spółka Kobud świadczyła usługi prac górniczych, w tym drążenia chodników, które wykonywała głównie dla kopalni Bogdanka. 

Należy do grupy Bumech, notowanej na GPW w Warszawie, z branży maszynowej świadczącej usługi dla górnictwa. Jej trzy podstawowe obszary działalności to drążenie wyrobisk podziemnych, produkcja urządzeń i maszyn górniczych i serwis i remonty maszyn.

Wniosek o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego Kobudu w trybie przyspieszonego postępowania układowego Bumech złożył 23 listopada 2017 r.  Jak widać, proces ten się nie udał.

Kobud, spółka Bumechu, złożył wniosek o upadłość

W raporcie bieżącym z 18 stycznia br. Bumech informował, że zarząd Kobudu złożył do sądu wniosek o upadłość. Powodem było to, że do tego dnia ani postępowanie sanacyjne nie zostało otwarte, ani też sąd nie zawiesił ciążących na Kobud zajęć egzekucyjnych i zabezpieczających.

Sam Bumech też złożył, 3 listopada 2017 r., wniosek o otwarcie swojego postępowania restrukturyzacyjnego w trybie przyspieszonego postępowania układowego. Sąd rozpoczął go 6 grudnia 2017 r.

Z komunikatu z lutego br. zarząd Bumechu szacował, że w roku obrotowym 2017 poniósł stratę netto wartości "co najmniej 25 mln zł".

Bumech liczy ma kontrakty w Bośni, Serbii i Czarnogórze

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018