Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Premier: wszystkie propozycje mamy dokładnie policzone

Autor:  PAP/rs  |  16-04-2018 19:47
Wszystkie propozycje, które przedstawiamy ludziom mamy bardzo dokładnie policzone, chcemy, żeby środki były zabezpieczone w budżecie - mówił w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki w programie "Gosć wydarzeń" w telewizji Polsat.

Morawiecki pytany, czy zaprezentowane podczas sobotniej konwencji Zjednoczonej Prawicy projekty nie są "szaleństwem budżetowym" odpowiedział, że to prosta konsekwencja usprawnienia państwa i uszczelnienia systemu podatkowego. - My tymi środkami dzielimy się z polskimi rodzinami. Pomyśleliśmy o dzieciach, młodzieży, zadbaliśmy o rodziców, mamy - mówił.

Wszystkie propozycje, które przedstawiamy ludziom mamy bardzo dokładnie policzone - mówi Mateusz Morawiecki.
Fot. KPRM

Pytany o przyszłość projektów w razie pogorszenia się sytuacji gospodarczej odpowiedział, że Polska jest bardzo dobrym położeniu w kwestii budżetu m.in. przez likwidację mafii VAT-owskich. Jak podkreślił, do budżetu dzięki uszczelnieniu systemu podatkowego wpłynęło dodatkowe 30 mld środków w porównaniu do poprzednich lat.

- Wszystkie propozycje, które przedstawiamy ludziom, rodzinom mamy bardzo dokładnie policzone, ponieważ chcemy, żeby te środki były zabezpieczone w budżecie tego roku, kolejnego. Tak, żeby Polacy mogli spać spokojnie - powiedział premier.

Weekendowe propozycje premiera Mateusza Morawieckiego nie spowodują rewolucji ani w sensie pozytywnym, ani w negatywnym – zgadzają się ekonomiści i przedsiębiorcy. Kłopotów ze sfinansowaniem być nie powinno, ale szczególnego impulsu rozwojowego nie należy się spodziewać. Czytaj: Z dużej chmury mały deszcz?

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018