Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Zmiana prezesa Veolii. Frédéric Faroche zastąpi Gérarda Bourlanda

Autor:  wnp.pl (bad)  |  16-04-2018 23:07  |  aktualizacja: 16-04-2018 23:06
Rada Nadzorcza Veolia Energia Polska zatwierdziła zmiany w zarządzie spółki. Od 3 kwietnia Frédéric Faroche zastąpił na stanowisku prezesa zarządu i dyrektora generalnego Veolii w Polsce Gérarda Bourlanda. Nowo powołanym wiceprezesem zarządu jest Fabien Ferrer. Gérard Bourland odpowiada teraz za biznes energetyczny Veolii w Europie środkowej i wschodniej.

Gérard Bourland pełnił funkcję prezesa Veolii w Polsce od 2013 r. Jak podkreśla firma, w tym czasie wprowadził wiele nowatorskich, efektywnych rozwiązań technicznych oraz przyjaznych dla środowiska i odbiorców ciepła systemowego wytwarzanego przez Veolię. Jednym z tych rozwiązań jest unikatowa w Europie „Inteligentna warszawska sieć ciepłownicza” oddana do użytku w ub. roku. To dobre podsumowanie 20-letniej obecności Grupy Veolia w Polsce.

Frédéric Faroche jest związany z Veolia od 1994 roku i posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w sektorze energetycznym.
Fot. mat. prasowe

Frédéric Faroche jest związany z Veolią od 1994 roku i posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie
w sektorze energetycznym. Piastował funkcje kierownicze w spółkach Veolii w Polsce, Bułgarii, Rumunii, Czechach i na Litwie. Przez ostatnie pięć lat pełnił funkcję dyrektora generalnego Veolii w Bułgarii. 

Fabien Ferrer, nowy wiceprezes zarządu, związany jest z Veolią od 1997 roku. W latach 2004-2014 pełnił funkcję dyrektora finansowego Veolii w Polsce. Przez ostatnie trzy lata pełnił funkcję dyrektora finansowego w dziale Energy Business w Veolii, w Pradze.

- Cieszę się, że znów jestem w Polsce. Grupa Veolia ma ważną rolę do odegrania w naszym, wciąż zmieniającym się świecie pełnym trudnych wyzwań, takich jak niedobór zasobów, globalne ocieplenie, czy zanieczyszczenie powietrza. Veolia w Polsce jest ważnym graczem w sektorze energetyki, posiadającym duże doświadczenie, wiele atutów i spore aktywa. Moją ambicją jest ugruntowanie naszej pozycji i takie zaadaptowanie naszej Grupy, by mogła wspomagać naszych klientów w pokonywaniu trudności i wnosić wkład do polskiej gospodarki. Veolia nadal chce współpracować w Polsce z klientami samorządowymi i przemysłowymi na rzecz zrównoważonego rozwoju, gospodarki o obiegu zamkniętym oraz na rzecz poprawy wydajności infrastruktury publicznej - mówi Frédéric Faroche, prezes zarządu i dyrektor generalny Grupy Veolia w Polsce.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018