Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

KGHM pozyskał kontrakt za ponad 7 mld zł

Autor:  PAP/PSZ  |  11-05-2018 14:48
KGHM Polska Miedź dostarczy firmie Tele-Fonika Kable blisko 300 tys. ton walcówki miedzianej przez pięć lat. Szacowana wartość kontraktu to około 7,5 mld zł - 8,1 mld zł.

Prezes oraz wiceprezes ds. rozwoju, KGHM Polska Miedź SA Rafał Pawełczak, cytowany w komunikacie, zaznaczył, że kontrakt zwarty z Tele-Foniką Kable zapewnia dostawę minimum 58 tys. ton walcówki rocznie na potrzeby producenta kabli i przewodów.

Szacowana wartość kontraktu wynosi od 7,5 do 8,1 mld zł.
Fot. mat. pras.

Kontrakt podpisano 11 maja. To koleiny kontrakt miedziowej spółki z producentem kabli i przewodów, ale pierwszy na pięć lat. Jego szacowana wartość to od około 7,5 mld zł do około 8,1 mld zł.

"Zawarcie kolejnej umowy świadczy o obopólnym zadowoleniu z dotychczasowych relacji biznesowych. Kontynuacja współpracy oznacza dla KGHM zapewnienie stabilnego źródła przychodów oraz uzyskanie wartości dodanej, jaką jest sprzedaż miedzi w postaci produktu przetworzonego, czyli walcówki" - oznajmił Pawełczak.

Dodał, że miedziowa spółka dokłada wszelkich starań, by wymiana handlowa miała charakter wieloletni.

"W 2017 r. sprzedaż miedzi w ramach długoterminowych kontraktów przekroczyła 80 proc., a w przypadku srebra wyniosła ponad 70 proc. (…) Lojalność klientów oraz długofalowe relacje biznesowe przekładają się na długoterminową rentowność przedsiębiorstwa - powiedział prezes.

KGHM Polska Miedź jest jednym z wiodących na świecie koncernów wydobywających rudę miedzi i metali nieżelaznych i produkujących miedź. Eksploatuje największe w Europie złoże rudy miedzi, ma także uprawnienia do eksploatacji złóż w USA, Kanadzie i Chile. KGHM to szósty producent miedzi elektrolitycznej i drugi srebra na świecie. Grupa produkuje również m.in. złoto, ołów, kwas siarkowy i sól kamienną. KGHM jest jednym z czołowych polskich eksporterów. Skarb Państwa ma 31,79 proc. akcji spółki.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018