Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Lotos, PGE... Firmy coraz szybciej pracują nad elektromobilnością

Autor:  wnp.pl (Piotr Myszor)  |  15-05-2018 11:02
Koncerny paliwowe nie boją się elektromobilności, bo jeszcze długo samochody spalinowe będą dominować, ale starają się obserwować trend i się w niego włączyć. Lotos buduje stacje ładowania na trasach przelotowych, podczas gdy PGE w centrach miast.

Podczas sesji dotyczącej elektromobilności, w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego przedstawiciele Lotosu, Mateusz Bonca, p.o. prezesa zarządu, wiceprezes ds. ekonomiczno-finansowych Grupy Lotos stwierdził, że w krótkim terminie to nie zagrozi sprzedaży paliwa, ponieważ ciężki transport opiera się na silnikach spalinowych.

fot. Shutterstock

Lotos jednak obserwuje elektromobilność i włącza się w budowę infrastruktury ładowania. Spółka buduje 12 punktów ładowania na trasie Warszawa - Trójmiasto, a planuje kolejnych 50 na trasach przelotowych.

- To są miejsca, gdzie samochody będą potrzebowały energii. Budujemy infrastrukturę, która zapewni ciągłość ładowania. Przy tej ilości punktów to już nie jest eksperyment - powiedział Mateusz Bonca. Z drugiej strony Lotos angażuje się także w rozwijanie technologii wodorowych, ponieważ rafinerie mają dużo wodoru.

- Budujemy instalację oczyszczania wodoru, żeby czysty gaz dostarczać do ogniw paliwowych - powiedział Mateusz Bonca.

Polska Grupa Energetyczna rozwija się w innym obszarze.

- Ze względu na obecny zasięg samochodów elektrycznych widzimy potrzebę budowania punktów ładowania w centach miast i na ich obrzeżach, w tzw. sypialniach tych miast - powiedział Paweł Śliwa, wiceprezes zarządu ds. innowacji PGE Polska Grupa Energetyczna. Grupa buduje obecnie punkty ładowania w Łodzi, Warszawie, Rzeszowie, Siedlcach i prowadzi rozmowy na temat rozpoczęcia prac w Krakowie.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018