Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Mateusz Morawiecki: Polska niebawem będzie zdumiewać nowoczesnością

Autor:  WNP.PL  |  15-05-2018 16:33
Wierzę, że za 10 lat Polska będzie zdumiewać swoją nowoczesnością i swoją innowacyjnością - oznajmił premier Mateusz Morawiecki na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach. Jego zdaniem będzie to możliwe pod warunkiem dobrej współpracy między państwem a start-upami.
Mateusz Morawiecki wierzy w szybkie unowocześnianie Polski
Fot. PTWP
Mateusz Morawiecki 15 maja wziął udział w European Start-up Days w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, gdzie spotkał się z przedstawicielami start-upów.

"Chcę powiedzieć, że państwo jest po waszej stronie, Konstytucja dla Biznesu jest dla was przede wszystkim zrobiona, nowe zasady rozliczania słynnego ZUS-u są dla was, nowe zasady podatku CIT też są dla was" - zadeklarował do zebranych przedstawicieli firm.

Wierzę, że na tej sali siedzą przyszli zwycięzcy polskiej gospodarki - powiedział Mateusz Morawiecki na Europejskim Kongresie Gospodarczym (fot. PTWP)
Wierzę, że na tej sali siedzą przyszli zwycięzcy polskiej gospodarki - powiedział Mateusz Morawiecki na Europejskim Kongresie Gospodarczym (fot. PTWP)

Według szefa rządu "nasza wiara w to, że wszyscy jedziemy na jednym wózku", doprowadzi do tego, że "Polska za 10 lat autentycznie będzie krajem high-tech, będzie krajem, który autentycznie będzie zdumiewać inne państwa i wiele firm na świecie swoją nowoczesnością i swoją innowacyjnością".

Morawiecki zaznaczył, że to może się stać przede wszystkim dzięki dobrej współpracy między start-upami oraz małymi i średnimi firmami a "całym środowiskiem gospodarczym".

Czytaj także: Barierą wdrożenia Przemysłu 4.0 jest struktura zarządzania polskich firm

"Jak miałbym znaleźć jedną wspólną cechę tych państw, które rozwijają się najszybciej, od Seulu do Berlina, od Waszyngtonu po Pekin, to jest właśnie to, że państwo - wbrew tej filozofii lat dziewięćdziesiątych i dwutysięcznych - to nie jest żaden tylko nocny stróż czy drzemiący nocny stróż. Państwo ma wspierać przedsiębiorców, zwłaszcza tych najmniejszych, w ich ekspansji międzynarodowej" - podkreślił premier.

"Dlatego we wszystkich działaniach regulacyjnych, różnych radach Unii Europejskiej, kładziemy nacisk na wsparcie w szczególności dla małych i średnich firm" - nadmienił.

Zobacz również: O rewolucji technologicznej z ambasadorem Węgier

Przekonywał, że ponieważ Polska nie ma wielkich firm, musi "wspierać sektor mniejszych firm", bo z nich mają szanse narodzić się firmy średnie, potem duże i bardzo duże.

"Wierzę, że na tej sali siedzą przyszli zwycięzcy polskiej gospodarki" - oznajmił Morawiecki.
Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018