Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Dobre prognozy dla miedzi

Autor:  PAP/AH  |  16-05-2018 09:29
Miedź na giełdzie metali LME w Londynie jest wyceniana bez zmian, ale za wcześnie, aby skreślać ten metal, bo może on zdrożeć do 7.500 USD za tonę. Miedź w dostawach 3-miesięcznych na LME jest wyceniana po 6.808,00 USD za tonę - podają maklerzy.

Analitycy Citigroup Inc. spodziewają się w tym roku nowego rajdu cen miedzi i odbicia na rynkach metali do III kw., bo chiński popyt może wspierać notowania miedzi, a globalne napięcia związane z handlem słabną.

KGHM jest ósmym procentem miedzi na świecie, dlatego wzrost cen to dobra wiadomość dla polskiego koncernu.
Fot. Shutterstock

"Wciąż jesteśmy konstruktywnie nastawieni, jeśli chodzi o globalny wzrost gospodarczy i rozwój chińskiej gospodarki w 2018 r." - mówi Tracy Liao, strateg ds. surowców w Citigroup.

"Miedź może zmobilizować się i zdrożeć do 7.500 USD za tonę w ciągu najbliższych 3-6 miesięcy, o ok. 10 proc. powyżej obecnych poziomów" - ocenia.

"Notowania metali bazowych, w tym miedzi, są napędzane przez wzrost dynamiki w gospodarce, bardziej niż przez cokolwiek innego" - dodaje Liao, która uczestniczy w tym tygodniu w LME Week Asia w Hongkongu - w spotkaniu przedstawicieli i ekspertów z branży metalowej.

We wtorek miedź na LME straciła 77 USD do 6.808,00 USD za tonę.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018