Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

10. Europejski Kongres Gospodarczy przeszedł do historii

Autor:  wnp.pl (Zbigniew Konarski)  |  16-05-2018 19:50  |  aktualizacja: 16-05-2018 19:52
Obraz świata jest bardziej skomplikowany niż był kiedykolwiek w ciągu ostatnich dekad. Tworzy się nowy, globalny ład. To nowe w ogromnym stopniu dotyczy gospodarki. I właśnie teraz biznesmeni z Polski i z całego świata spotkali się w Katowicach na 10. Europejskim Kongresie Gospodarczym.
Znowu był rekordowy. - Ale nie to jest najważniejsze. Nie chodzi nam o statystyki - podkreśla Wojciech Kuśpik, prezes PTWP i inicjator Europejskiego Kongresu Gospodarczego. - Chodzi nam o stworzenie platformy debaty i wymiany myśli.   

Kongres jest miejscem, w którym spotykają się ludzie i koncepcje. Gdzie rodzą się nowe przedsięwzięcia biznesowe. Jest także forum, na którym ścierają się najróżniejsze poglądy i postawy.

- Przyjeżdżają tu przedsiębiorcy i politycy. Zależy nam na tym, by ci ostatni poznali wsłuchiwali się w głos biznesu - mówi Wojciech Kuśpik.

W tym roku oczywiście mówiono o problemach współczesnego świata. O sporach wokół Unii Europejskiej, wokół jej nowego budżetu i przyszłości strefy euro. 

Ale przede wszystkim o wyzwaniach, które stawia przed przedsiębiorcami postęp technologiczny. To on rysuje krajobraz gospodarki: doprowadza do upadku jednych firm i daje szanse innym. I właśnie to, jak mówi Wojciech Kuśpik w największym stopniu zajmowało uwagę uczestników Europejskiego Kongresu Gospodarczego.
Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018