Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Uniserv-Piecbud wykonawcą inwestycji TAMEH Polska

Autor:  wnp.pl (TE)  |  16-05-2018 21:45
Spółka podpisała kontrakt na modernizację układu wody chłodzącej w krakowskiej elektrociepłowni TAMEH Polska. Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca grudnia 2019 r.

Zadanie o wartości blisko 56 mln zł netto obejmuje m.in. wymianę kolektorów wody chłodzącej wraz z armaturą, zastosowanie napędów dla armatury wraz z układem zasilania i sterowaniem miejscowym oraz modernizację dziesięciu pomp wody chłodzącej.

Tauron i ArcelorMittal posiadają po 50 proc. udziałów w TAMEH Holding.
fot. PTWP (Andrzej Wawok)

Portfel rośnie

Dionizy Boryczko, prezes spółki Uniserv-Piecbud, zaznaczył, że to kolejne duże zlecenie w sektorze energetycznym. Obecnie firma jest wykonawcą m.in. kilku kontraktów na budowie bloku 910 MW w Elektrowni Jaworzno III, m.in. chłodni kominowej.

- Nasz portfel zamówień ciągnie rośnie, jesteśmy blisko podpisania kolejnego kontraktu dla polskiej energetyki, którego wartość wyniesie kilka milionów złotych - zapowiedział Boryczko.

Po podpisaniu umowy aktualna wartość portfela zamówień Uniservu-Piecbudu wzrosła do ok. 175 mln zł. Do realizacji w 2018 r. przypadają prace o wartości ok. 148 mln zł.

W strukturze portfela zamówienia z energetyki stanowią blisko 80 proc. Wśród pozostałych klientów znajdują się branże cementowa i petrochemiczna, a także chemiczna, hutnicza, koksownie i przemysł szklarski.

Zobacz też: Uniserv-Piecbud odstąpił od oferty publicznej. Myśli o inwestorze

W 2017 r. przychody grupy wzrosły do 129,1 mln zł z 119 ,5 mln zł rok wcześniej. Zysk operacyjny w 2017 r. wyniósł 13,7 mln zł wobec 11,9 mln zł w 2016 r., a zysk netto wzrósł o 10 proc. - do 11,2 mln zł.

TAMEH Holding

Tauron i ArcelorMittal posiadają po 50 proc. udziałów w TAMEH Holding (Tauron ArcelorMittal Energy Holding), który z kolei jest właścicielem 100 proc. udziałów w dwóch spółkach operacyjnych: TAMEH Polska i TAMEH Czech.

TAMEH Polska składa się z elektrociepłowni w hutach w Dąbrowie Górniczej i Krakowie oraz Elektrowni Blachownia w Kędzierzynie-Koźlu. TAMEH Czech posiada natomiast elektrociepłownię w hucie w Ostrawie.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018