Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Tauron wchodzi w internet

Autor:  wnp.pl/AH  |  17-05-2018 07:23
Spółka z grupy Tauron chce sięgnąć po unijne dotacje i zająć się... budową sieci światłowodowych

Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita", Tauron Obsługa Klienta z grupy Tauron ubiega się o dofinansowanie w ramach zorganizowanego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa trzeciego konkursu o dofinansowanie realizacji projektów ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 1.1 "Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach".

Grupa chce budować sieć na swoim obszarze dystrybucyjnym.
fot. Fotolia

Jak zdradził dziennikowi rzecznik Taurona, Daniel Iwan, Grupa chce budować sieć na swoim obszarze dystrybucyjnym.

Wsparcie może być udzielone na projekty polegające na budowie sieci internetowej zapewniających gwarantowaną przepustowość co najmniej 30 Mb/s do użytkownika końcowego.

Maksymalny poziom dofinansowania wynosi od 80 proc. do 85 proc. kosztów kwalifikowalnych projektu w zależności od stopnia rozwoju regionu. Kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów w konkursie sięga 1,937 mld zł.

Jak wylicza "Rz", w sumie Tauron może sięgnąć nawet po 560 mln zł dotacji na inwestycje światłowodowe w województwach, w których jest obecny.

Grupa Tauron dostarcza ponad 49,7 TWh energii elektrycznej rocznie do 5,5 milionów Klientów końcowych, co sprawia, że jest największym dystrybutorem energii elektrycznej w Polsce.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018