Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Przejęcie Ilvy będzie dla Polski korzystne

Autor:  wnp.pl (PIotr Myszor)  |  17-05-2018 09:53
Zdaniem ArcelorMittal przejęcie huty Ilva nie oznacza marginalizacji polskich zakładów, ale wpłynie korzystnie na rozwój segmentu wyrobów płaskich w Polsce. Niektórzy odbiorcy mają także nadzieją na obniżenie cen wsadu.

Przejęcie Huty Ilva to dla Polski korzystna operacja i w jej wyniku Kraków staje się niezwykle ważny dla grupy – powiedział Tomasz Ślęzak, członek zarządu ArcelorMittal Poland.

ArcelorMittal przejmuje największą zintegrowaną hutę w Europie, z 5 wielkimi piecami i zdolnościami produkcyjnymi na poziomie 6 mln ton blachy.
fot. mat. pras.

Koncern przejmuje największą zintegrowaną hutę w Europie, z 5 wielkimi piecami i zdolnościami produkcyjnymi na poziomie 6 mln ton blachy.

Zgoda na przejęcie Ilvy została uwarunkowania zbyciem przez AM całego szeregu zakładów, m.in. hut w Czechach i Rumunii, walcowni w Skopje. Są to w większości zakłady związane z produkcją wyrobów gorącowalcowanych i zimnowalcowanych powlekanych. - Dla Polski oznacza to przede wszystkim rozwój w segmencie wyrobów płaskich – powiedział Tomasz Ślęzak, sugerując, że koncern w Polsce będzie się starał "odrobić" utratę mocy produkcyjnych, związaną ze zbyciem zakładów tego segmentu w Europie.

Część polskich przetwórców liczy, że w ten sposób pojawi się nowy gracz na rynku dostaw wsadu, co może zwiększyć konkurencyjność, ułatwić dostęp do wsadu i wpłynąć na obniżenie cen. - Poziom konkurencji wzrośnie, bo przybędzie mocny producent. W segmencie stalowym słabych graczy nie ma – przyznał Tomasz Ślęzak.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018