Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Mateusz Morawiecki: polski przemysł okrętowy ma ogromy potencjał

Autor: PAP/rs
Dodano: 20-05-2018 11:03

Mamy ogromny potencjał w przemyśle stoczniowym, to czego nam brakuje, to dobrej organizacji i przełamania niemocy odziedziczonej po poprzednikach – powiedział w niedzielę w Gdyni premier Mateusz Morawiecki podczas Konwentu Morskiego, poprzedzającego Rejs Niepodległości „Daru Młodzieży”.

"Moja propozycja dzisiaj jest taka, żeby różne spory, swary, taką niezgodę w kontekście przemysłu stoczniowego, żeby to wszystko złożyć w ręce ministra gospodarki morskiej Marka Gróbarczyka. Po to powołaliśmy ministerstwo gospodarki morskiej, żeby zaufać jego decyzjom" - mówił szef rządu.

Dodał, że odbudowa polskiego przemysłu okrętowego to "na najbliższe 10-20 lat wielkie wyzwanie, ale też i wielka szansa". "Bo właśnie na morzach odbywa się dziś 80 procent handlu światowego i z tendencją rosnącą" - podkreślił premier.

"I upatruję wielkiej szansy dla polskiego przemysłu stoczniowego w wykorzystaniu specjalizacji" - zaznaczył Morawiecki.

Posiedzenie Konwentu Morskiego rozpoczęło niedzielną ceremonię związaną z Rejsem Niepodległości "Daru Młodzieży". Żaglowiec wypłynie w niedzielę z Gdyni w rejs dookoła świata dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020