Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

BP zwolni ponad pół tysiąca pracowników

Autor: wnp.pl (DM)
Dodano: 23-05-2018 14:34 | Aktualizacja: 23-05-2018 14:48

Trzy procent pracowników działu poszukiwań i wydobycie brytyjskiego koncernu paliwowego BP będzie musiało poszukać nowej pracy. W sumie z powodu reorganizacji zatrudnienie straci około 540 osób.

Dział poszukiwawczo-wydobywczy giganta zatrudnia około 18 tys. ludzi. Jednak teraz znajduje się w fazie reorganizacji. Jak przyznaje firma, ma ona sprawić, że dział będzie pracował wydajniej i bardziej konkurencyjnie. Proces cięć w zatrudnieniu ma zakończyć się jeszcze w tym roku.

Zmiany w Orlenie, czytaj: Orlen zamierza rozpocząć prace nt. potencjalnego zbycia części aktywów logistyki

Po katastrofie ekologicznej spowodowanej wyciekiem ropy naftowej na platformie wiertniczej Deepwater Horizon w 2010 roku spółka przeżywała przez kilka lat poważne problemy. Jednak ostatnie kwartały są już dla koncernu dużo lepsze.

BP jak i całej branży sprzyja wzrost cen ropy naftowej. Firma stopniowo uruchamia produkcję z nowych złóż ropy i gazu m.in. w Egipcie, Omanie i Zatoce Meksykańskiej.

Wzrost cen ropy odzwierciedlał również wynik finansowy BP za pierwszy kwartał. Niedawno firma ogłosiła, że ​​jej zyski sięgnęły  2,47 miliarda dolarów. To najlepszy wynik kwartalny od 3,5 roku.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021