Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019

Ukraina: Nord Stream 2 to broń hybrydowa Rosji

Autor:  PAP/PSZ  |  25-05-2018 11:22
Gazociąg Nord Stream 2 w rękach Rosji będzie nową bronią hybrydową. Musimy powstrzymać ten projekt - oświadczył na konferencji w Brukseli premier Ukrainy Wołodymyr Hrojsman. Dodał, że Rosja wykorzystuje gaz jako broń przeciwko niepodległości Ukrainy.

"Ukraina ma silny system tranzytu gazu, który pozwala na dostarczanie europejskim konsumentom potrzebnych ilości surowca. Rosja jednocześnie realizuje nowy projekt (Nord Stream 2 - red.) i to nie jest projekt komercyjny. To nowa broń hybrydowa, która jest wymierzona w UE i kraje Unii Europejskiej. Musimy to po prostu zatrzymać" - oznajmił ukraiński premier.

Wołodymyr Hrojsman ostrzega przed politycznym wykorzystaniem gazociągu Nord Stream 2.
Fot. Krysja / Shutterstock.com

Hrojsman 25 maja bierze udział w konferencji "Europa Środkowo-Wschodnia jako brama gazowa do Europy", zorganizowanej przez Stałe Przedstawicielstwo RP przy UE oraz przedstawicielstwo Ukrainy przy UE, we współpracy z Komisją Europejską i przedstawicielstwem USA przy UE.

W konferencji biorą też udział m.in. wicemarszałek senatu Adam Bielan, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Marosz Szefczovicz, wiceminister energii Michał Kurtyka i przedstawiciele firm energetycznych.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2019