Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020

Po wypadku zablokowany przejazd przez stację Łowicz Główny

Autor: PAP/ICH
Dodano: 27-05-2018 08:48

Na stacji kolejowej Łowicz Główny, podczas rozładunku materiałów, jeden z wagonów towarowych wypadł z toru, co spowodowało zablokowanie przejazdu przez stację - poinformował PAP 27 maja nad  ranem rzecznik PKP Polskich Linii Kolejowych Karol Jakubowski.

Na miejsce skierowane zostały zespoły techniczne PKP PLK. Przyczyny zdarzenia, do którego doszło w niedzielę o godz. 2, wyjaśni specjalna komisja.

Czytaj także: UTK: więcej wypadków na kolei

W Warszawie powołany został zespół złożony z przedstawicieli PKP PLK i przewoźników, którego zadaniem jest utrzymanie sprawnego ruchu na trasie Łowicz - Warszawa.

Jak poinformował Karol Jakubowski, pociągi PKP Intercity są kierowane przez stację Łowicz Przedmieście.

Na odcinku Łowicz - Bełchów wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa za pociągi przewoźnika Przewozy Regionalne.

Czytaj również: PKP PLK przeprowadziły w br. ponad 100 kontroli bezpieczeństwa prac na torach

Pociągi regionalne Warszawa - Łowicz Kolei Mazowieckich będą miały skróconą relację do Bednar, na odcinku Bednary - Łowicz przejazd zapewnią autobusy.

Wprowadza się wzajemne honorowanie biletów PKP Intercity i Kolei Mazowieckich na odcinku Warszawa Wschodnia - Łowicz. Wszystkie pociągi IC będą się dodatkowo zatrzymywać na stacji Bednary i Łowicz (pociągi, które nie maja planowego postoju).

Równocześnie - jak zapewnił rzecznik PKP PLK - informacje o zmianach w kursowaniu pociągów przekazywane są na stacjach i przystankach. 

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2020