Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Tauron, PGE, Energa i Enea zaczęły inwestować. Do hossy jednak daleko

Autor:  wnp.pl (ICH)  |  13-06-2018 14:05  |  aktualizacja: 13-06-2018 14:06
Widzimy, że inwestycje dystrybucyjnych spółek energetycznych wróciły, ale myślę, że tak jak pozostałe rynki przeżywają rzeczywiście hossę i jeden z najlepszych okresów jakie pamiętam w swojej karierze, tak energetyka jest w stanie poprawnym jeśli mówimy o inwestycjach, ale daleko jej do hossy jaką przeżywają inne rynki – ocenia Jacek Łukaszewski, prezes Schneider Electric Polska.

Jacek Łukaszewski, prezes Schneider Electric Polska, ocenia, że generalnie koniunktura w branżach, w których działa kierowana przez niego firma, jest dobra. 

Czytaj także:Jacek Łukaszewski, Schneider Electric: Musimy nadążać za tym, co się dzieje na świecie

- Myślę, że nie powinienem narzekać. Jestem prezesem Schneider Electric Polska od sześciu lat i zapowiada się, że bieżący rok będzie najlepszy z tych sześciu – informuje Jacek Łukaszewski.

Prezes Jacek Łukaszewski ocenia, że spośród branż, dla których usługi świadczy Schneider Electric Polska, najlepsza koniunktura jest w przemyśle.Wskazuje, że bardzo dobrze wygląda też sytuacja w budownictwie, „zupełnie dobrze” rynek data center. Ocenia, że najtrudniej jest na rynku energetycznym.

Prezes Schneider Eletric wskazuje, że rynek energetyczny dwa lata temu i jeszcze w ubiegłym roku cechowało zahamowanie inwestycyjne, wynikające ogólnie rzecz biorąc ze zmian politycznych, a obecnie koniunktura na nim się poprawia.

Czytaj również: Jak rynek przyjął zmiany kadrowe w energetyce?

- Muszę przyznać , że ten rynek się odbija i widzimy, że inwestycje dystrybucyjnych spółek energetycznych wróciły, ale myślę, że tak jak pozostałe rynki przeżywają rzeczywiście hossę i jeden z najlepszych okresów jakie pamiętam w swojej karierze tak energetyka jest w stanie poprawnym jeśli mówimy o inwestycjach, ale daleko jej do hossy jaką przeżywają inne rynki – ocenia Jacek Łukaszewski.
Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018