Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

H&M wynajmuje magazyny od Segro

Autor:  wnp.pl (TE)  |  04-06-2018 08:13
Wywodzący się ze Szwecji koncern odzieżowy podpisał umowę najmu 30 tys. m kw. powierzchni magazynowej w kompleksie Segro Logistics Park Poznań, Gądki.

Nowe centrum dystrybucyjne H&M będzie obsługiwało operacje związane z rynkiem e-commerce.

Segro Logistics Park Poznań, Gądki.
fot. mat. pras.

- Jednym z najważniejszych czynników decydujących o wyborze (…) lokalizacji było dogodne połączenie z autostradą A2 i drogą ekspresową S11 - podało Segro.

Obiekt jest położony 13 km od centrum Poznania. Deweloper zaznaczył, że istotną kwestią dla H&M były też wysokie standardy w zakresie zrównoważonego budownictwa.

Nowe magazyny mają m.in. posiadać nowoczesne oświetlenie wewnętrzne LED, większy dostęp do światła dziennego oraz system ogrzewania częściowo odzyskujący energię.

H&M (Hennes & Mauritz) to drugi co do wielkości koncern odzieżowy na świecie (po hiszpańskiej grupie Inditex, właścicielu m.in. marki Zara).

W skali globalnej zatrudnia on ok. 170 tys. pracowników, a w 2017 r. wygenerował przychody na poziomie blisko 232 mld koron szwedzkich.

Segro jest właścicielem lub zarządcą portfela nieruchomości obejmującego 6,3 mln m kw. o wartości ponad 8 mld funtów.

Deweloper jest aktywny w 10 krajach Europy, głównie w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech i Polsce (Gdańsk, Gliwice, Łódź, Poznań, Stryków, Tychy, Warszawa i Wrocław).

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018