Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Zalando wchodzi do Czech

Autor:  wnp.pl (TE)  |  04-06-2018 12:35  |  aktualizacja: 04-06-2018 12:39
Nasz południowy sąsiad będzie kolejnym - po Polsce - rynkiem w Europie Wschodniej, w którym rozpocznie działalność niemiecki potentat internetowej sprzedaży odzieży.

Jak zapowiedziała firma, jeszcze latem 2018 r. Zalando rozpocznie działalność na dwóch nowych rynkach. Obok Czech będzie to jeszcze Irlandia.

Centrum dystrybucyjne Zalando w Gryfinie koło Szczecina.
fot. mat. pras.

- Rozszerzenie działalności firmy o Czechy i Irlandię jest jej pierwszą ekspansją od 2013 r. Dzięki dwóm nowym rynkom Zalando powiększy swój lokalny zasięg, wychodząc z ofertą do 15,4 mln dodatkowych klientów - poinformowało Zalando.

Rubin Ritter, członek zarządu koncernu, wskazał, że po ekspansji Zalando będzie już działać 17 europejskich krajach.

Dodał, że obecnie platforma posiada w swoim asortymencie niemal 2 tys. globalnych i lokalnych marek, w tym marki własne, i ok. 250 tys. produktów.

- Do naszej ekspansji podchodzimy rozważnie, wykorzystując wiedzę z naszych obecnych rynków europejskich. I działamy w wypracowanym stylu Zalando: startujemy, uczymy się, powtarzamy i skalujemy - stwierdził Ritter.

W 2017 r. Zalando osiągnęło przychód w wysokości 4,5 mld euro. Koncern podkreśla, że Czechy są jednym z najważniejszych, szybko rozwijających się rynków e-commerce w Europie Wschodniej.

- Zalando chce przyczynić się do tego wzrostu. Firma obsługuje ponad 23 mln aktywnych klientów w Europie i stale chce powiększać tę liczbę - podsumowano.

Aktualnie Zalando, poza Polską i macierzystym rynkiem niemieckim, działa jeszcze w: Austrii, Belgii, Danii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Luksemburgu, Norwegii, Szwajcarii, Szwecji, Wielkiej Brytanii i we Włoszech.

W Polsce Zalando zainwestowało w centrum logistyczne w Gryfinie koło Szczecina. Trwa budowa kolejnego obiektu w Głuchowie koło Łodzi, a trzecie centrum ma powstać w Olsztynku.

Zobacz więcej: Kolejna inwestycja Zalando w Polsce

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018