Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021

HellermannTyton rozbudowuje swoją fabrykę koło Słupcy

Autor: PAP/AH
Dodano: 11-06-2018 14:56

Producent wiązań i mocowań do przewodów i kabli HellermannTyton rozbuduje swoją fabrykę w Kotuni koło Słupcy (Wielkopolskie). Powierzchnia produkcyjna zwiększy się o 5,5 tys. m kw.; generalnym wykonawcą inwestycji jest firma W.P.I.P.

Inwestycja obejmować będzie przebudowę i rozbudowę części produkcyjnej. Obiekt ma być oddany do użytku w I kw. 2019 r. Wartość przedsięwzięcia nie jest ujawniana.

Jak podał w poniedziałek w komunikacie prasowym wykonawca inwestycji, zaprojektowany nowy obiekt będzie składał się z parterowej hali produkcyjnej o konstrukcji stalowej oraz przylegającego do niej dwukondygnacyjnego zaplecza technicznego. W dobudowanej części hali zlokalizowane będą strefy produkcji, pakowania, magazynów i ekspedycji. Przewidziano w niej także suwnice oraz dwa doki załadunkowe.

Światowy koncern HellermannTyton to dostawca produktów do wiązania, mocowania, ochrony, oznaczania i instalacji przewodów i kabli. W.P.I.P. to polska firma będąca generalnym wykonawcą obiektów przemysłowych. W ciągu 25 lat firma zbudowała i zmodernizowała 300 obiektów o łącznej powierzchni ponad 1 mln m kw

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2021