Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Polonus Partner. Powstała koalicja przewoźników autokarowych pod auspicjami rządu

Autor:  PAP/AH  |  12-06-2018 14:55  |  aktualizacja: 12-06-2018 17:53
Pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury we wtorek startuje koalicja polskich przewoźników autokarowych - poinformowały służby prasowe narodowego przewoźnika autokarowego Polonus. W ramach programu Polonus Partner ma działać 50 ogólnokrajowych linii autobusowych.
Inicjatywa ma na celu wzmocnienie i rozwój polskiego rynku transportu pasażerskiego i wspieranie polskich lokalnych przewoźników.
fot. Archiwum
  • Koalicja Polonus Partner powołana została na rzecz integracji i rozwoju krajowego transportu pasażerskiego.
  • Włączyli się do niej regionalni liderzy: Polonus z woj. mazowieckiego, Żak Express z woj. podlaskiego, PKS Elbląg z woj. warmińsko-mazurskiego, Contbus i GardenExpress z woj. lubelskiego oraz NEOBUS i AlbatrosBUS z woj. podkarpackiego.
  • Program jednoczenia się polskich przewoźników autokarowych realizowany jest pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury, w ramach ogólnopolskiej inicjatywy #ŁączymyPolskę.

- Grono naszych partnerów będzie się stale powiększać. Już teraz mogę zapowiedzieć, że do naszej koalicji dołącza PKS Szczecin"- powiedział Pogonowski.

Inicjatorem i liderem tej inicjatywy jest Polonus. Inicjatywa ma na celu wzmocnienie i rozwój polskiego rynku transportu pasażerskiego i wspieranie polskich lokalnych przewoźników.

Maciej Acedański, prezes Polonusa zapewnia, ze łączenie polskiego rynku przewozów pasażerskich pod marką Polonus Partner to odpowiedź na oczekiwania polskich pasażerów. - Zbudowaliśmy koalicję partnerską, która ma na celu zachęcenie klientów do korzystania ze sprawdzonych usług krajowych przewoźników. To oferta z różnych regionów. Współpracę rozpoczynamy promocją z 10 tys. biletów tańszych o połowę - powiedział prezes.

- To najlepszy czas, żeby zjednoczyć polskich przewoźników pod silną marką przewoźnika narodowego jaką jest Polonus - dodał.

- Dziękuję dyrektorom biura ministra Andrzeja Adamczyka, Maciejowi Michałowskiego oraz Tomaszowi Tomali, którzy bezpośrednio nadzorują spółkę Polonus i kierują ją na odpowiednie tory - powiedział szef gabinetu politycznego ministra infrastruktury Łukasz Smółka.

Smółka stwierdził, że ministerstwo jest zawsze tam, gdzie polscy przedsiębiorcy realizują swoje przedsięwzięcia biznesowe.

Oferta Polonus Partner zapewnia wspólną organizację i sprzedaż biletów, a co za tym idzie realizację i obsługę kursów łączonych, rezerwowanych w ramach jednej transakcji i jednej opłaty.

Korzyścią dla pasażera będzie nie tylko większa wygoda i oszczędność czasu, ale również pieniędzy. Jednocześnie, zakup wszystkich biletów dostępnych na stronie PolonusPartner.pl oraz w serwisach internetowych poszczególnych partnerów.

Kupno biletów zostanie też objęte wspólnym programem lojalnościowym, w którym uczestnicy będą otrzymywać zwrot 5 proc. wartości każdej transakcji, by móc później wymieniać zebrane punkty na zniżki lub bezpłatne podróże po kraju.
Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018