Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Polska w czołówce światowego indeksu rozwoju rynku pocztowego

Autor:  wnp.pl/AH  |  12-06-2018 21:06
Polska znalazła się na szóstym miejscu indeksu Światowego Związku Pocztowego (UPU), pokazującego poziom rozwoju rynku pocztowego. Poczta Polska jest regionu Europy Wschodniej.

Jak Poczta Polska awansowała na 6. miejsce rankingu prowadzonego przez Światowy Związek Pocztowy (UPU), pokazującego poziom rozwoju rynku pocztowego, co oznacza awans o 1. pozycję wobec ubiegłorocznego zestawienia. 

– Dzięki naszym wspólnym wysiłkom udało się doprowadzić do sytuacji, w której Polska rok do roku odnotowuje awans w rankingu Światowego Związku Pocztowego. Zbliżamy się tym samym do potentatów rynku pocztowego, takich jak Niemcy czy Francja.
fot. Archiwum

Indeks 2IPD mierzy kluczowe aspekty rozwoju rynku pocztowego. W tegorocznym zestawieniu Poczta Polska otrzymała 78,3 pkt. Ostatecznie nasz kraj wyprzedziły tylko poczty Szwajcarii, Holandii, Japonii, Niemiec i Francji. 

– Dzięki naszym wspólnym wysiłkom udało się doprowadzić do sytuacji, w której Polska rok do roku odnotowuje awans w rankingu Światowego Związku Pocztowego. Zbliżamy się tym samym do potentatów rynku pocztowego, takich jak Niemcy czy Francja. Sytuacja ta udowadnia, że kierunki, jakie zarząd Poczty Polskiej obrał w Strategii na lata 2018-2022 są słuszne, a potwierdzeniem tego jest najnowszy ranking UPU – komentuje Wiesław Włodek, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej.

Poczta Polska zwraca uwagę, że na tegoroczny wynik i kolejny awans w rankingu w największym stopniu wpływ miała m.in. możliwość wysłania przesyłek do 183 krajów na świecie, a także odnotowany w ostatnim roku wzrost ruchu przesyłek listowych.

Dzięki porozumieniu z Pocztą Chińską Poczta Polska dostarcza też przesyłki e-commerce z Azji do 32 krajów europejskich za pomocą transportu drogą lądową.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018