Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Tomasz Jakubowski pozostaje prezesem Zametu

Autor:  Dariusz Ciepiela  |  13-06-2018 09:30  |  aktualizacja: 13-06-2018 09:45
Rada Nadzorcza Zametu 12 czerwca 2018 r. powołała zarząd nowej kadencji. Wielkich zmian nie było i w nowym zarządzie znaleźli się dotychczasowi członkowie zarządu, z Tomaszem Jakubowskim jako prezesem.

W nowym-starym zarządzie Zametu znaleźli się także Artur Jeziorowski oraz Przemysław Milczarek, którzy są wiceprezesami. 

Zamet to dostawca m.in. wielkogabarytowych konstrukcji stalowych
Fot. mat. pras.

Zamet z siedzibą w Piotrkowie Trybunalskim jest dostawcą wielkogabarytowych konstrukcji stalowych, w tym konstrukcji i urządzeń dla przemysłu Oil & Gas (urządzenia do podwodnego wydobycia ropy i gazu, urządzenia na platformy wiertnicze), urządzeń przeładunkowych oraz maszyn dla górnictwa i energetyki (urządzenia wyciągowe, systemy nawęglania oraz urządzenia do mechanicznej przeróbki surowców mineralnych). Ofertę spółki uzupełniają usługi w zakresie zabezpieczeń antykorozyjnych i spawania. 

Większościowym udziałowcem spółki jest fundusz z grupy TDJ, czyli TDJ Equity III posiadający 56,43 proc. akcji, fundusz Nationale-Nederlanden OFE ma 12,26 proc. akcji, a fundusz Altus TFI - 8,09 proc.

Zarząd Zametu rozpoczął poszukiwanie strategicznego inwestora dla spółki zależnej Mostostal Chojnice - w grę wchodzi przejęcie, ale także dzierżawa lub długoterminowa współpraca. Zamet chce się koncentrować na rynkach offshore i metalurgii. Czytaj więcej: Zamet poszukuje inwestora strategicznego dla Mostostalu Chojnice

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018