Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Fiat, Alfa Romeo, Jeep i Abarth rezygnują z targów w Paryżu

Autor:  PAP/PSZ  |  13-06-2018 12:48
Fiat, Alfa Romeo, Jeep i Abarth są kolejnymi firmami, które nie wezmą udziału w tegorocznych targach samochodowych w Paryżu - wynika z informacji francuskich mediów. Wcześniej podobne decyzje podjęły m.in. Ford, Nissan i Volkswagen.

Fiat, Alfa Romeo, Jeep i Abarth były w zeszłym roku nieobecne na targach we Frankfurcie. Według magazynu "L'Argus" koncern Fiat Chrysler Automobiles (FCA) uznał, że udział w tegorocznym największym jesiennym wydarzeniu motoryzacyjnym w Europie jest dla niego nieopłacalne.

Targi motoryzacyjne tracą popularność wśród producentów aut
Fot. supergenijalac/Shutterstock.com

Mimo tego należące do FCA marki Maserati i Ferrari będą mieć swoje stoiska na targach w stolicy Francji.

Media zwracają uwagę, że producenci samochodów coraz częściej rezygnują z udziału w dużych targach na rzecz samodzielnych prezentacji, które są transmitowane w internecie. W zeszłym miesiącu koncern Volkswagena poinformował, że nie weźmie udziału w paryskim wydarzeniu, a w zamian zorganizuje "różnorodne przedsięwzięcia komunikacyjne". Z udziału w targach w Paryżu zrezygnowały też Ford, Nissan i Infiniti.

Tymczasem Mercedes-Benz, BMW i Audi ogłosiły, że w styczniu 2019 roku nie będą się wystawiać na amerykańskich targach motoryzacyjnych w Detroit. Natomiast Volvo nie weźmie udziału w przyszłorocznej edycji targów w Genewie.

Międzynarodowy Salon Samochodowy w Paryżu potrwa w tym roku od 4 do 14 października.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018