Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Dwóch członków zarządu KGHM nie startuje w nowym konkursie

Autor:  Dariusz Ciepiela  |  13-06-2018 13:58  |  aktualizacja: 13-06-2018 14:17
Rafał Pawełczak, p.o. prezesa KGHM i jednocześnie wiceprezes ds. rozwoju, oraz Stefan Świątkowski, wiceprezes ds. finansowych i wiceprezes ds. aktywów zagranicznych nie biorą udziału w trwającym postępowaniu kwalifikacyjnym na stanowisko prezesa oraz czterech wiceprezesów w zarządzie KGHM Polska Miedź - poinformowała spółka.

Przypomnijmy, że KGHM nie ma prezesa od 10 marca 2018 r. Wtedy to został odwołany prezes Radosław Domagalski-Łabędzki. Razem z nim odwołano także odpowiedzialnego za zagraniczne inwestycje KGHM wiceprezesa Michała Jezioro.

KGHM nie ma prezesa od 10 marca 2018 r. Wtedy to został odwołany prezes Radosław Domagalski-Łabędzki
Fot. mat. pras.

Obowiązki prezesa KGHM od tej pory pełni Rafał Pawełczak, wiceprezes ds. rozwoju spółki.

Pod koniec maja ogłoszono konkurs na stanowisko prezesa i członków zarządu przedsiębiorstwa, termin zgłaszania kandydatur minął 9 czerwca. 

Z nieoficjalnych informacji wynika, że faworytem w wyścigu o fotel prezesa KGHM jest  Marcin Chludziński, prezes Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP).

Nowy zarząd KGHM wkrótce będzie znany. Na 21-22 czerwca zaplanowano bowiem przesłuchania kandydatów, do pierwszych publicznych wystąpień będą mieli okazję kilka dni później. 26 czerwca w Lubinie odbędzie się walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki.  Czytaj więcej: Kto nowym prezesem KGHM? Milionowa pensja czeka

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018