Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Morawiecki: zbudujemy najnowocześniejszą gospodarkę w Europie

Autor:  JRP  |  13-06-2018 15:07  |  aktualizacja: 13-06-2018 15:14
Premier Mateusz Morawiecki powiedział podczas konferencji Impact'18 w Krakowie, że wielu znamienitych polskich wynalazców pracowało dla dobra innych gospodarek. Jego zdaniem XXI wiek będzie pod tym względem inny.

- Cieszę się, że możemy pokazać, jak krok po kroku i rok po roku realizujemy naszą strategię innowacyjności. Dwa lata temu obiecaliśmy, że powołamy cały ekosystem wsparcia start-upów i to się właśnie dzieje. Impact i współpraca Polskiego Fundusz Rozwoju to próba stworzenia nowych miejsc i podbranż, w których polskie firmy będą stawały się europejskie lub globalne - powiedział premier Morawiecki.

Mateusz Morawiecki podczas Impact'18 w Krakowie
Fot. Twitter/MPiT

Jako przykłady straconych szans przywołał nazwiska dwóch polskich wynalazców - Henryka Magnuskiego i Józefa Hoffmana. Pierwszy był jednym z ojców sukcesu i twórcą jednego z pierwszych walkie-talkie; pracował w USA. Drugi kładł podwaliny pod system GPS.


- Dziś mało kto pamięta, ze Dolina Krzemowa ma polskie geny. A my mamy w sobie mnóstwo kreatywności i tu jest zaszyta wartość gospodarki XXI w. - mówił premier.

- Głęboko wierzę, że polska będzie krajem innowacyjnej gospodarki już za 10 lat. Nie świadczy o tym jedna jaskółka, a cała ich chmara. Chmara start-upowych jaskółek, które zmieniają realia gospodarki i administracji. Rozwijają gaming, służbę zdrowia czy administrację publiczną. Razem na pewno zbudujemy najnowocześniejszą gospodarkę w Europie i jedną z najnowocześniejszych na świecie.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018