Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

PKP Intercity włącza się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości

Autor:  Wnp.pl (PS)  |  13-06-2018 16:47  |  aktualizacja: 13-06-2018 16:46
PKP Intercity rozpoczęło oklejanie swoich pociągów naklejkami z odtworzonym cyfrowo napisem „Niepodległa”, odwzorowanym z rękopisu marszałka Józefa Piłsudskiego. Jest to element obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości, w który włączył się przewoźnik.

Planuje on w ten sposób okleić 60 elektrycznych zespołów trakcyjnych (EZT), wśród nich Pendolino, Flirt3 oraz PesaDART. Ponadto 20 lokomotyw ozdobi okolicznościową, biało-czerwoną grafiką, czyli narodowymi barwami.

Z naklejkami z odwzorowanym napisem „Niepodległa” Józefa Piłsudskiego będzie jedzić 60 EZT PKP Intercity.
Fot. Spółka.

Oklejone lokomotywy oraz EZT będą kursować na terenie całej Polski do końca bieżącego roku.

Umieszczenie logo „Niepodległa” na pociągach to kolejna już inicjatywa, będąca wynikiem partnerstwa PKP Intercity z Biurem Programu „Niepodległa”, które jest odpowiedzialne za obsługę Programu Wieloletniego „Niepodległa”.

Biuro to nadzoruje część programów dotacyjnych, włączających Polaków we wspólne świętowanie oraz jest dysponentem oficjalnego logo obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

- Jako narodowy przewoźnik, wraz z organizatorem akcji, realizujemy inicjatywy, mające na celu przypomnienie jak największej liczbie naszych pasażerów o wydarzeniach sprzed stu lat – powiedział Marek Chraniuk, prezes PKP Intercity. - Nasze działania jednak na tym się nie zakończą.

Czytaj też: Prezes PKP Intercity zdradza, kiedy będzie internet w Pendolino

Na drugie półrocze spółka zaplanowała kolejne akcje.

Program Wieloletni „Niepodległa” to ogólnopolska inicjatywa powołana z myślą o tegorocznych obchodach setnej rocznicy odzyskania niepodległości. W ramach akcji realizowane są projekty kulturalne, artystyczne, edukacyjne czy wydawnicze na terenie całego kraju oraz zagranicą.

Czytaj też: PKP Intercity szykuje darmowe przejazdy dla dzieci

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018