Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Google wprowadza zmiany, chce chronić użytkowników

Autor:  PAP/AH  |  13-06-2018 17:36
Google blokuje możliwość pobierania rozszerzeń do przeglądarki Chrome z nieautoryzowanych źródeł. Ograniczenie instalacji rozszerzeń Chrome wyłącznie do sklepu Google Web Store ma uchronić użytkowników przed działaniem hakerów - podał serwis Tech Crunch.
Od 12 września bieżącego roku natomiast instalacja rozszerzeń z zewnętrznych źródeł zostanie całkowicie zablokowa
fot. Shutterstock

Zmiany obejmą wszystkie rozszerzenia do Chrome, które powstaną po 12 czerwca. Twórcy rozszerzeń do przeglądarki, którzy będą chcieli zachęcić internautów do skorzystania z ich oprogramowania, powinni na swoich stronach internetowych zamieszczać link przekierowujący ich do Google Web Store. Po kliknięciu w niego użytkownik będzie mógł dokończyć instalację wybranego rozszerzenia.

Od 12 września bieżącego roku natomiast instalacja rozszerzeń z zewnętrznych źródeł zostanie całkowicie zablokowana i nie będzie już mogła być inicjowana przez linki na zewnętrznych stronach internetowych. Wraz z aktualizacją Chrome do wersji 71, co spodziewane jest na grudzień tego roku, API pozwalające na instalację rozszerzeń z zewnętrznych źródeł zostanie całkowicie zlikwidowane.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018