Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018

Polska stanie się oponiarską potęgą?

Autor:  PAP/AH  |  13-06-2018 17:40
W ubiegłym roku fabryki w Polsce wyprodukowały ok. 35 mln opon do samochodów osobowych, z czego trzy czwarte trafiło na eksport. Od producentów płyną sygnały o możliwości rozpoczęcia inwestycji, dzięki którym wolumen wytwarzanych opon może jeszcze wzrosnąć.

- Jeśli chodzi o produkcje to sądzimy, że jej wolumen w Polsce w tym roku znacząco nie wzrośnie. Nie wykluczone, że inwestycje poczynione przez producentów w kolejnych latach spowodują, że poziom produkcji się poprawi - powiedział PAP Sarnecki.

w Polsce działa pięć fabryk produkujących opony, w których w ubiegłym roku wytworzono około 35 mln opon do samochodów osobowych.
fot. Shutterstock

Przyznał, że ze strony producentów płyną sygnały wskazujące, że mogą oni rozpocząć inwestycje, które pozwolą na zwiększenie produkcji opon.

- Są takie sygnały, ale są to projekty rozpisane na kilka lat, więc na razie trudno mi powiedzieć, która fabryka zdecyduje się na zwiększenie produkcji - stwierdził szef PZPO.

Przypomniał, że w Polsce działa pięć fabryk produkujących opony, w których w ubiegłym roku wytworzono około 35 mln opon do samochodów osobowych.

Sarnecki poinformował, że w Polsce sprzedawana jest mniej więcej jedna czwarta produkcji naszych fabryk, a reszta trafia na eksport.

Dyrektor powiedział też, że polskie zakłady są jednymi z najnowocześniejszych na świecie i produkują coraz więcej opon klasy premium.

Materiał wydrukowany z portalu www.wnp.pl. © Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości 1997-2018